Zadar u Laktašima do osmog uzastopnog poraza

Zadar ipak nije uspio odnijeti pobjedu s gostovanja u Laktašima. Iako su uspjeli preokrenuti rezultat u zadnjoj četvrtini, vodstvo momčad Ivana Sunare nije znala zadržati do samog kraja. Presudile su trice šutera Igokee za konačni rezultat 65:58.

Momčad iz Krešinog doma utakmicu je započela bez ozlijeđenog Marka Šutala, no s novopridošlim Markom Lyonsom u prvoj petorci. Upravo novi igrač dobro otvara susret, s dva pogođena šuta za tri poena u nizu, te dovodi Zadar do vodstva rezultatom 2:6. Na 2:8 podiže Josip Sobin nakon napadačkog skoka, a Zadrani vode sve do devete minute, kada rezultat na 12:12 poravnava Duško Bunić. Lance Williams pogođenim šutom za dva poena dovodi domaćine u prednost koju oni ne ispuštaju do kraja prvog poluvremena.

Nažalost, raspoloženi Lyons već je u 16. minuti uspio skupiti četiri osobne pogreške te ga je Ivan Sunara morao izvaditi iz igre u više navrata. To svakako nije doprinijelo boljoj igri Zadra, koja se kroz jedan period druge četvrtine bazirala samo na pokušajima za tricu, s obzirom da je trener Igokee postavio zonsku obranu. Na odmor se odlazi rezultatom 34:27 u korist domaće momčadi.

Drugo poluvrijeme Igokea otvara serijom 8:0 u koju su bile uključene dvije trice, a Zadar prve poene u drugom dijelu postiže tek u 23. minuti ubačajem Tonija Dijana za rezultat 44:29. U 25. minuti na parket se vraća Lyons pa “plavo-bili” na nekoliko minuta prelaze na zonsku obranu čime ga se nastoji sačuvati od prekršaja. Njegovim ulaskom u igru momčad se rezultatski pokreće i dolazi na 47:43 u zadnjoj minuti treće četvrtine, što predstavlja i konačni rezultat nakon 30 minuta.

Zadnji period svojim dvanaestim poenom otvara Josip Sobin za 47:45 a oglašava se i vjerni Tornado skandiranjem imena svog kluba. Zadar prelazi u vodstvo 47:49 košem Dijana, čime se zaključuje serija 22:2. No, svoju ekipu u prednost vraća Štemberger dalekometnom tricom.

Krajem četvrtine Lyons radi svoj peti prekršaj i mora izaći iz igre te ga mijenja Toni Prostran koji ponovno dovodi Zadar na +2 košem za 50:51. Treba spomenuti kako je isti igrač odigrao dobru rolu izostankom preostale dvojice razigravača. Pri rezultatu 51:53 peti prekršaj radi i Andrew Lawrence kojeg mijenja Marko Ramljak čime Zadar doživljava još jedan hendikep. Nešto manje od dvije minute prije kraja Nemanja Gordić pogađa tricu za 60:58 čime Igokea ponovno preuzima prednost, koju u sljedećem napadu još i povećava Milan Dozet još jednom tricom. Zadar, na drugoj strani ne uspijeva realizirati svoje napade. Gordić s dva pogođena slobodna bacanja postavlja krajnji rezulat na 65:58, 16 sekundi prije kraja.

Kod Zadra najbolji su bili Lyons i Sobin, dok je domaćine predvodio Gordić. Zadru je ovo osmi poraz u nizu čime ostaje „zacementiran“ na zadnjem mjestu tablice s pet pobjeda i 15 poraza. Igokea je ostvarila dvanaestu pobjedu, treću u nizu. Ako Zadar može što pozitivno izvesti iz ovog meča, to je svakako dobitak u vidu novog igrača, Marka Lyonsa, koji se pokazao sposobnim kontrolirati igru svoje ekipe i biti konkretan kad je riječ o šuterskom dijelu igre.