Cedevita svladala Igokeu, Rimac momcima: “Zaslužili ste pobjedu

U 18. kolu ABA lige Cedevita je u gostima pobijedila Igokeu 78:75. Momčad Slavena Rimca vodila je 38 minuta, ali na kraju je pobjedu morala izboriti u napetoj završnici.

Uz 14 poena Elgina Cooka Cedevita je prvo poluvrijeme završila s vodstvom 40:28, a poslije trice Ivana Ramljaka u 21. minuti Zagrepčani su bili na 15 poena prednosti. Međutim, uslijedio je potom pad Cedevite, a u 26. minuti zbog protestiranja je isključen Cook. Već u 28. minuti Igokea se približila na samo -1, a uoči posljednje četvrtine rezultat je bio 59:54 u korist Cedevite.

Na 2:03 min. do kraja utakmice Ramljaku je dosuđena peta osobna pogreška, a ujedno je zaradio i tehničku. Filip Adamović potom je pogodio tri od četiri slobodna bacanja i Igokea je sa 73:72 povela po prvi put na utakmici.

Jacob Pullen zatim je pogodio jedno od dva slobodna bacanja, nakon čega je Vuk Radivojević na drugoj strani promašio tricu, a Cedevitu je ponovno u vodstvo na 1:15 min. do kraja košem za 75:73 prednost svoje momčadi odveo Justin Cobbs.

Nakon toga su uslijedili promašaji i izgubljene lopte s obje strane, da bi na 14 sekundi do završetka Toni Katić pogodio jedno od dva slobodna bacanja za 76:73 vodstvo Cedevite.

Domaćini su pozvali timeout, a Danilo Anđušić je na sedam sekundi iz lijevog kuta promašio tricu za izjednačenje. U borbi za skok dosuđen je prekršaj Marka Lukovića na Edi Muriću, a on je s linije slobodnih bacanja odveo Cedevitu na nedostižnih 78:73.

U dresu pobjednika Cook je ukupno upisao 17 poena, četiri skoka i dvije asistencije, Katić je ubilejžio 15 poena, dva skoka i dvije asistencije, Ramljak 12 poena i tri ukradene lopte, a Andrija Stipanović 11 poena i tri skoka.

Na strani domaćina Luković je upisao 22 poena, četiri skoka i dvije asistencije, Radivojević je susret završio s 14 poena i četiri skoka, a Sava Lešić s 13 poena, pet skokova i dvije asistencije.

IZJAVE NAKON UTAKMICE

Slaven Rimac, trener Cedevite: “Uvijek je teško dobiti na gostovanju u ABA ligi. Izuzetno sam sretan što som pobijedili, uz puno problema i preveliku nervozu, s obzirom da smo kontrolirali rezultat. Međutim, na kraju ipak treba momcima skinuti kapu i reći ‘zaslužili ste pobjedu’. Okrećemo se sljedećim utakmicama, a za nas je ovo jako bitna utakmica.”

Toni Katić, razigravač Cedevite: “Bila je to jako teška utakmica, nakon jako teškog putovanja u Andoru. Nakon veoma dobrog prvog poluvremena malo nas je poremetila isključujuća Cooka, ali uspjeli smo iščupati pobjedu i možemo biti sretni samo s time.”