Cedevita svladala Škrljevo

Samo nekoliko sati nakon što su sletjeli iz Pariza, gdje su dan ranije igrali utakmicu 5. kola A skupine Eurokupa protiv Levalloisa, košarkaši Cedevite od 19:00h u Domu sportova morali su odigrati utakmicu 6. kola HT Premijer lige protiv Škrljeva. Umoru unatoč, momčad Jure Zdovca u domaćem prvenstvu ostala je neporažena, a do pete pobjede došla je rezultatom 93:68.

HT Premijer liga, 6. kolo, 9. studeni:

Cedevita – Škrljevo 93:68 (15:18, 22:10, 27:19, 29:21)

Cedevita: Krušlin 7, Perković 8, Johnson 1, Katić 2(6as), Bajo 2, Slavica 19, Žganec 10(7sk), Musa 14, Cherry 5, Ramljak 3, Stipanović 14, Murphy 8

Škrljevo: Nash, Štemberger, Barnjak 3, Molnar, Boban, Hrnjkaš, Perković 18(11sk), Konjević 9, Furlan 3, Williams 17(7sk). Stipčić 7

Gosti su preko Davora Konjevića i Mateja Radunića utakmicu otvorili s vodstvom 6:0 i u prednosti su ostali do kraja prve četvrtine, koja je završila sa 18:15 u njihovu korist.

Do prvog vodstva na utakmici Zagrepčani su došli kad je Žganec na sedam i pol minuta do kraja prvog poluvremena ubacio dva slobodna bacanja za 21:20. Radunić je potom na drugoj strani Škrljevu s dva slobodna bacanja ponovno na trenutak vratio vodstvo, no Cedevita je onda napravila seriju 11-2, u kojoj je Filip Krušlin ubacio šest (dvije trice), Musa tri, a Žganec dva poena.

Cedevita je tako sredinom druge dionice otišla na 32:24, a prvo poluvrijeme aktualni prvaci Hrvatske naposljetku su uz devet poena Stipanovića i po šest poena Slavice i Krušlina završili s vodstvom 37:28.

Kad je poslije trice Amerikanca Škrljeva Williamsa Cedevita zaredala s osam poena (trica Will Cherry, koš i dodatno slobodno bacanje Stipanović, koš poslije skoka u napadu Žganec) kod Cedevitinog vodstva 53:37 u 26. minuti utakmice trener Škrljeva Damir Rajković pozvao je timeout.

Međutim, u nastavku Škrljevo nije došlo ni blizu egala. Cedevita je treću četvrtinu završila s vodstvom 64:47 i utakmicu je bez problema kontrolirala do kraja.

Sljedeću utakmicu Cedevita igra u nedjelju u 19:00h u Podgorici, gdje će u sklopu 8. kola ABA lige gostovati kod Budućnosti.

Izjave nakon utakmice

Karlo Žganec, krilni centar Cedevite: “Nakon jučerašnjeg poraza je ova utakmica došla kao jedan dobar trening da se ispušemo, da pokušamo odigrati neke varijante koje jučer nisu upalile i da izbacimo to iz sebe nakon jučerašnjeg poraza koji nismo očekivali. Mislim da hrvatsko prvenstvo igramo na zavidnoj razini. Trebamo tako nastaviti dalje, ići iz utakmice u utakmicu i to je to.”

Damir Rajković, trener Škrljeva: “Mislim da smo početak odigrali sasvim korektno. Drago mi je da smo uspjeli Cedevitu natjerati da igra s najboljima. Znači da nešto vrijedimo i da smo pokazali što možemo. Kvaliteta je na strani Cedevite i to je njihova zaslužena pobjeda. Nama je u interesu što prije osigurati ostanak i onda se uključiti u borbu za osmo mjesto i playoff.”