Cedevita teže od očekivanoga do pobjede nad Širokim

U 19. kolu ABA lige pretposljednji Široki je ugostio drugoplasiranu Cedevitu. Prije samog susreta Cedevita je glasila kao favorit, ali gostovanja na Pecari često su znala biti mjesto posrtanja favoritima. No, Vitamini su ipak potvrdili taj status i teže od očekivanoga slavili 73:68.

Široki- Cedevita 68:73 (19:22, 39:37, 57:55)

Široki: Vragović, Katić 3, Mikulić, Ćorić, Bilinovac 7, Bošnjak 6, Pašalić 20, Jones 4 (7as), Buva 10, Rikić 3, Opačak 15 .

Cedevita: Zubčić 2, Ramljak 6, Babić 6 (7sk), Delaš 9, Smith 6, Ray 9, Suton 4, Bilan 6, Nurkić 14, Baltić, Baždarić 11.

Vrijedi spomenuti gestu uprave Širokog uoči samog početka susreta i uručivanja poklona Cedevitinom Ivanu Ramljaku kao zahvalu za prethodne sezone odigrane u dresu Širokog, a širokobriješka publika nije zaboravila njegove odlične igre i nagradila ga je velikim ovacijama.

Na početku utakmice Cedevita je krenula uvjerljivo i gradila vodstvo, dok su igrači Širokog djelovali nervozno uz tri izgubljene lopte iz tri početna napada. Nakon vodstva gostiju od 14:7, domaćini su se ipak uspjeli probuditi i vratiti u igru i pred kraj prve četvrtine izjednačiti rezultat, ali samo na par trenutaka. Prvu četvrtinu tricom zaključuje Ray.

U drugoj dionici Široki dolazi do prvog vodstva preko Drage Pašalića, rezultat je 23:22. Cedevitu ovaj put nije služio šut za tri poena te se ne uspijevaju odvojiti i stvoriti prednost, a Široki zahvaljujući tricama centra Pašalića uspijeva parirati snažnijem protivniku. Rezultat na kraju prvog poluvremena je i dalje bio u prednosti domaćina, 39:37.

Drugo poluvrijeme domaćini nastavljaju gdje su stali i odlaze na plus pet, ali Cedevita preko Baždarića i Smitha preuzima vodstvo. Široki je u trećoj četvrtini najviše vukao Opačak, dok je kod gostiju dobro reagirao bivši igrač Širokog, Ivan Ramljak. Domagoj Bošnjak završava treću četvrtinu polaganjem u posljednjoj sekundi za prednost domaćina 57:55.

Široki je u posljednjih 10 minuta bio na pragu iznenađenja. Četvrtinu otvaraju serijom 11:3, a sve poene postiže iskusni dvojac Opačak – Pašalić. Nakon minusa od 10 poena, Jasmin Repeša šest minuta prije kraja poziva minutu odmora nakon koje su gosti prebacili igru u višu brzinu.

Hrvatski reprezentativac Ante Delaš je sjajno reagirao i kreirao preokret svoje ekipe, a priključio mu se i Jusuf Nurkić. U posljednjih šest minuta utakmice Široki je ostao bez postignutoga poena, a Cedevita napravila veliku seriju 15:0 i došla do 14. pobjede u sezoni.

Cedevitini igrači su za razliku od ovogodišnjih predstava u Eurocupu odlično reagirali u posljednjim minutama utakmice, a Široki je ispustio priliku za vrlo važnu pobjedu. U 20. kolu Široki gostuje kod Partizana, a Cedevita protiv Mega Vizure.