Zadar doživio još jedan poraz

Zadar je porazom od Krke u negledljivoj košarkaškoj predstavi još više zacementirao posljednju poziciju na ljestvici, a novi trener Ivan Sunara nije donio toliko željeni pozitivan šok kod igrača.

Zadar – Krka 55:57 (15:13, 33:29, 42:45)

Zadar: Sobin 15 (13 sk, 3 as), Ivanov 13, Ramljak 8, Kraljević 7, Šutalo 6, Prostran 3, Lawrence 2 (5 as), Batur 1, Bašić, Perić.

Krka: Bečirović 12, Klobučar 9, Booker 9, Buljan 8, Murić 7, Pavić 6, Lapornik 2, Kastrati 2, Rojc 2, Hukić, Bolčina.

Već se na početku susreta vidjelo da će ovo biti susret na mali broj poena jer su oba sastava bila bez poena pune dvije minute. Prve koševe postigao je Josip Sobin za vodstvo Zadra 2:0, ali odmah u sljedećem napadu uzvraća Edo Murič i poravnava na 2:2. Nakon što su zadrani početkom šeste minute poveli 7:4 koševima Marka Ramljaka, uslijedila je serija Krke 8:0. Posljednje tri minute ipak pripadaju Zadru koji na krilima kapetana Ive Ivanova rade seriju 8:1 u kojoj on postiže šest koševa, a četvrtina završava s plus dva za domaći sastav.

Krka otvara drugu četvrtinu serijom 9:2 i prelazi u vodstvo rezultatom 17:22. Drugi dio četvrtine opet pripada Zadru koji uzvraća serijom 6:0 i prelazi u minimalno vodstvo, a na dvije minute do kraja poluvremena Marko Šutalo postiže dvicu za 33:27, a to je bila i najveća prednost Zadra do tog trenutka utakmice. Do kraja poluvremena Sani Bečirović uspio je postići dvicu i smanjiti prednost Zadra na četiri koša razlike.

Zadar je bolje ušao u treću četvrtinu i nakon nešto više od dvije minute igre imao osam poena prednosti što im je bila najveća prednost na susretu. Krka je nakon toga zaigrala puno bolje i u preostalih sedam minuta, Zadar im je uspio postići samo pet poena. Slovenci su tako nakon minus osam početkom treće četvrtine imali plus tri na ulasku u odlučujući posljednji period koji su zadrani po tko zna koji put odigrali traljavo.

Posljednja četvrtina bila je potpuno neizvjesna do samog kraja, ali kakve su greške radili zadrani u tim trenucima, netko bi pomislio da igraju mlađe kategorije, a ne seniori u ABA ligi. Bilo je tu izgubljenih lopti, čak pet, od toga je Šutalo izgubio čak tri, a prvi organizator igre Andrew Lawrence dvije, ali i pogođeno slobodno bacanje Sobina kojega je namjerno išao promašiti. On je šutirao slobodna bacanja 1:4, ali tri koja je morao pogoditi, promašio je, a ono koje je morao promašiti pa da mu suigrači probaju doći do skoka u napadu, to je pogodio. Valja se i zapitati što je treneru Sunari u penal završnici Sobin radio na parketu jer su gostujući igrači ciljano radili osobne pogreške i slali ga liniju slobodnih bacanja.

Na kraju zaslužena pobjeda Krke na krilima Bečirovića koji je jedini bio dvoznamenkast u redovima gostiju s 12 poena ali i katastrofalan šut iz igre 3:12 što dovoljno govori kakvu je priliku Zadar propustio. Zadar su predvodili Sobin s 15 poena i 13 skokova, od čega čak šest napadačkih, a pridodao je i tri asistencije. Ivanov je dodao 13 poena uz pet skokova. Zadar je na kraju izgubio zahvaljujući čak 16 izgubljenih lopti, trećina njih bila je u posljednjoj četvrtini, zatim sedam promašenih slobodnih bacanja i zbog lošeg šuta za tri poena, pogodili su dvije od 17 lopti.