Cedevita tricama potopila oslabljeni Split

Košarkaši Cedevite došli su do svoje 19. pobjede u domaćem prvenstvu. Momčad Jure Zdovca na Gripama je uvjerljivo porazila domaći Split rezultatom 108:63.

HT Premijer liga, 4. travnja

Split – Cedevita 63:108 (9:31,22:36 ,16:21,16:20)

(Špaleta 10, Filipović 10/ Musa 36, Krušlin 18)

Cedevita je iskoristila to što je Split u utakmicu ušao oslabljen neigranjem par vrlo važnih igrača te se vrlo brzo odvojila na dvoznamenkastu prednost. Na kraju prve četvrtine igrači Splita izgledali su kao razbijena vojska te su gosti došli do prednosti 31:9 i praktički riješili pitanje pobjednika.

U drugoj četvrtini Splićani su pokazali puno bolju igru, ali nisu mogli ništa protiv Džanana Muse i Filipa Krušlina koji nisu mogli promašiti s linije za tri poena. Gosti su tako na poluvrijeme otišli sa nestvarnih 67:31.

Do kraja utakmice igralo se u revijalnom tonu, a najbolji pojedinac susreta bio je Džanan Musa s 36 poena, osam skokova i deset asistencija.