Cedevita u derbiju bolja od Dinama

U derbiju 9.kola Prve muške lige Cedevita Junior je kao gost svladala Dinamo 77:66. Bio je to susret u kojem su gosti rezultatski dominirali od samog početka pa su preko Bošnjaka, Ogrizovića i Dubelja poveli 18:8, a kada su Dubelj, Jacović i Šabić povezali nekoliko trica sredinom druge četvrtine bilo je velikih +24 (35:11). Dinamo koji je prvu tricu pogodio iz 12 pokušaja u završnici druge četvrtine radi seriju 13:2 i do odmora uspijeva prepoloviti prednost CJ (37:24).

Tračak nade domaćinima se javio u trećoj četvrtini kada su smanjili (41:31), ali su brzo Smajlagić i raspoloženi Šabić odveli utakmicu u mirnije vode (60:40). U završnici se razigrao Marko Jurič pa je Dinamo stigao na minus 8 (72:64), ali brzim odgovorom Emira Šabića nestala je svaka Dinama.

” Zaslužena pobjeda Cedevite Junior. Nismo danas bili pravi što bi se reklo. Puno promašenih šuteva i nismo dobro odgovorili na neke taktičke zamisli. Pobjedio je protivnik koji je bolje origrao i u ključnim trenucima zabio neke šuteve, a za nas je ovo tek jedan novi početak. Za tjedan dana je nadamo se nova utakmica i dugačka je sezona”..kazao je Milan Ličina, trener Dinama čija je momčad šutirala trice 7/32.

”Čestitam dečkima na pobjedi. Odigrali su veći dio utakmice onako kako smo priželjkivali. Dobro smo se pripremili za utakmicu i nakon dobrih prvih 15 minuta uslijedio je jedan pad. Drugo poluvrijeme je bilo rastrzano bez nekog kontinuiteta igre, ali smo uspijeli zadržati razliku i mirno utakmicu privest kraju”…kazao je Marko Trninić, trener CJ čija je momčad ostala neporažena uoči još tri uzastopna gostovanja.

Šabić je predvodio pobjednike sa 17 poena. Petar Dubelj je dodao 14, a Matej Bošnjak 10. Kod Dinama Jurič je ubacio 19, Hrvoje Garafolić 12, a Mislav Majić 9.