Košarkaši Mega Bemaxa su u Sremskoj Mitrovici ugostili ekipu Cedevite u okviru šestog kola ABA lige. Cedevita je u uzbudljivoj završnici uspjela pobijediti rezultatom 81:77.

ABA liga, 6. kolo, 28. listopad
Mega Bemax – Cedevita 77:81 (14:17, 12:9, 30:15, 21:40)

Mega: Mushidi, Rebić 21, Sinovec 13, Čančar 6, Čarapić, Bitadze 9, Jovičić, Lazić 5, Koprivica 1, Ennis 20, Fundić 2, Kapetanović.
Cedevita: Ukić 3, Krušlin 16, Johnson 1, Katić, Bajo, Nichols 18, Slavica, Žganec 1, Musa 16, Cherry 17, Stipanović 6, Murphy 3.

Cedevita je u utakmicu ušla vrlo dobro te je na kraju prve četvrtine uspjela ostvariti prednost od tri poena. Mega se budi u drugoj četvrtini, uspijeva se odvojiti na 25:17, na što Cedevitina klupa zove timeout. Nakon timeouta Cedevita pruža bolju igru u ostatku druge četvrtine, koja završava izjednačenim rezultatom 26:26.

Košarkaši Mege su ušli vrlo dinamično u treću četvrtinu, koju su na kraju dobili razlikom od petnaest poena. U četvrtoj četvrtini slijedi veliki povratak Cedevite. Četiri minute prije kraja su još zaostajali devet razlike, no onda su se serijom 8:0 vratili utakmicu u egal. Vodstvo su preuzeli 22 sekunde prije kraja koš faulem Džanana Muse za 76:73. Nakon toga se Megi nije uspjelo vratiti u utakmicu te je Cedevita odnijela pobjedu na uvijek nezgodnom gostovanju u Sremskoj Mitrovici.

Zagrebačka momčad je u zadnjoj četvrtini bila vrlo učinkovita, postigli su čak 40 poena. Ovo je četvrta pobjeda Cedevite u ABA ligi, koja sada ima dvije pobjede više od Mege te se time nastavlja boriti za vrh ljestvice.

U sljedećem kolu Cedevita dočekuje ljubljansku Petrol Olimpiju, dok će Mega u goste skopskom MZT-u.