Sarajlija imao priliku postati junak Jazina, slavlje Osječana

Šibenik je na Baldekinu otvorio četvrto kolo HT Premijer lige pobjedom nad Skelinovim Žutima. Domaće slavlje i u Slavoniji, Vrijednosnice Osijek slomile su u završnici Jazine Arbanasi i rezultatom 67:63 došle do druge pobjede.

Nakon dvanaest poena prednosti na otvaranju posljednje četvrtine, novopečeni član ekipe Nevena Plantaka, Mirza Sarajlija imao je priliku postati junak Jazina i u debitantskom nastupu donijeti prvu pobjedu Zadranima. Nakon sedam uzastopnih poena, i trice Gorana Fodora za izjednačenje, Sarajlija promašuje dva slobodna bacanja te gubi loptu od Josipa Bobana koji nakon toga postiže pobjedničko slobodno bacanje za slavlje VROS-a.

HT Premijer liga, 6. kolo, 28. listopad
Vrijednosnice Osijek – Jazine Arbanasi 67:63 (20:19, 18:12, 18:15, 11:17)

VROS: Boban 10 (4sk, 3a), Taylor 14 (5sk), Došen 2 (4a), Maskaljević, Bačić, Markulin 8 (6sk), Anzulović, Krajina 8, Vrkić 3, Jois 16 (7sk, 4a, 3uk.l), Turalija 6 (8sk), Kordić.
Jazine: Gulum 2, Alston, Butorac 7, Ivanov, Zrnić 6 (3a), Dražović 4, Fodor 9 (4sk), Sarajlija 10 (4a), Prša, De woods 17 (7sk, 5a), Jurjević 8.

Izjednačena prva četvrtina, Venkatesha Jois predvodio je domaće, dok je na drugoj strani najraspoloženiji bio Giovonne De woods. U drugoj četvrtini se Osječani koševima Josipa Bobana i Filipa Krajine odvajaju na osam poena prednosti i na odmor odlaze s prednošću 38:31.

U trećoj četvrtini Mirza Sarajlija postiže prvi koš, tricu u dresu Jazina, pa nakon toga slijedi i koš De woodsa. Loše otvaranje domaćih mogao je kazniti Butorac tricom za preokret već na početku treće četvrtine, no Jimmie Lee Taylor odgovara zakucavanjem pa tricom. Priključio se Jois, za tada najvećih jedanaest razlike i minutu odmora Nevena Plantaka. Do kraja četvrtine Osijek je na deset poena prednosti.

Na otvaranju zadnje četvrtine i najvećih dvanaest razlike, no nakon toga Jazine približava najprije Goran Fodor s pet uzastopnih poena, da bi nakon tehničke Taylora ruku s jednim slobodnim bacanjem zagrijao Sarajlija. U dva napada postiže dvije trice, a gosti su na obećavajućih tri poena zaostatka, a domaći trener na teškom timeoutu. Neuspješni su Osječani, što kažnjava Fodor još jednom tricom za poravnanje rezultata.

U zadnju minutu ulazi se s prednošću Jazina nakon koša De woodsa, da bi Markulin postigao važan koš za prednost VROS-a 64:63. Sarajlija se mogao proslaviti na prvoj utakmici, ali promašuje dva slobodna bacanja, što kažnjava Turalija na asisitenciju Bobana i prednost od tri poena. Kako bi Sarajlija pokvario sve dobro učinjeno, u sljedećem napadu gubi loptu, odnosno krade mu je Boban, koji postavlja konačni rezultat 67:63.

Mogle su Jazine doći do prve pobjede, još jedna nes(p)retna završnica, imali su moment završnice nakon loše zadnje četvrtine izabranika Vladimira Krstića, no na kraju slavlje domaćih u maloj dvorani Gradskog Vrta.

Osječani za tjedan dana gostuju na Gripama, dok Jazine očekuje gradski derbi sa Zadrom.