Cedevita uvjerljiva protiv Jollya

U derbiju devetog kola Lige za prvaka, Cedevita je na Baldekinu bila uvjerljiva protiv Jollya. Domaćin je pružao solidan otpor sve do početka posljednje dionice kada gosti prelamaju susret i odlaze na nedostižnu razliku.

Jolly JBŠ – Cedevita 66:91 (14:22; 32:44; 54:67)

Jolly: Gulam 3, F. Bubalo 5, Katura 11, Kozić 4, Vrlika, Surina, Mrva 11, Smith 15, D. Bubalo 4, Vrsaljo 11, Cinac 2.
Cedevita: Mazalin 2, Zubčić 10, Ramljak 9, Pešut 3, Babić 2, Delaš 6, Smith 15, Suton 11, Bilan 24, Baltić, Baždarić 9.

Slično kao i prije dva dana protiv Zagreba kapetan gostiju Marino Baždarić odlično je otvorio utakmicu, a njegove dvije vezane trice već u petoj minuti odvode Cedevitu na plus devet. Rano stečenu prednost čuvali su čitavo poluvrijeme, ali susret nisu uspjeli prelomiti. Ponovno je raspoložen bio Miro Bilan, a Bankare je u igri držao Terry Smith. Na veliki predah otišlo se s rezultatom 32:44.

Početak nastavka donio je sličan scenarij, domaćin je neuspješno pokušavao uhvatiti zaostatak, a momčad Jasmina Repeše kao da je čekala trenutak da prelomi susret. Krajem treće četvrtine krenula je velika serija Zagrepčana kojom je konačno riješeno pitanje pobjednika. U periodu od sedam minuta Jolly je ubacio samo dva poena, a na semaforu je svjetilo 56:82. Utakmica je završena s rezultatom 66:91.

Domaću momčad predvodio je Terry Smith s 15 poena i 8 asistencija, a kod gostiju ponovno je najefikasniji bio Miro Bilan s 24 poena. U srijedu Cedevita će ugostiti Kvarner, a Jolly će na noge Zadru.