Kvarner slomio Mrave u drugom poluvremenu

Kvarner je upisao novu pobjedu protiv Zagreba u susretu 9. kola Lige za prvaka, koji se inače odigrao u Rijeci. Domaćini su počeli lomiti protivnika krajem treće četvrtine, a posao su dovršili u zadnjih deset minuta kada su pobjegli na dvoznamenkastu prednost i riješili sve dvojbe.

Kvarner 2010 – Zagreb 81:65 (20:20; 44:40; 60:53)

Kvarner 2010: Boban 29, Miličević 2, Veljačić 6, Šamanić, Čakarun 13, Škifić 13, Mustapić 5, Širko 2, Krivec 11, Čuić

Zagreb: Novačić 14, Šarac 7, Mileković 2, Madunić, Dojkić 2, Segarić 3, Halilović 16, Sertić, Milatić, Blajić 5, Brnas 8, Marčinković 8

Gosti su odlično otvorili s dvije trice (0:6), ali Riječani su se brzo vratili u egal u kojem je i protekao ostatak četvrtine. Tricom Marčinkovića sredinom druge četvrtine gosti dolaze na plus pet, ali domaćini opet preokreću rezultat i zaključuju prvi dio s plus četiri na svom kontu.

Zanimljiviji dio utakmice bio je u drugom dijelu. Domaćini su počeli povećavati vodstvo i u par navrata su imali plus deset. Posebno je za to zaslužan Antonio Boban koji je odigrao utakmicu karijere (29 poena) i slomio protivnika u četvrtoj četvrtini. Naime, tada su gosti potpuno pali i prednost je postala dvoznamenkasta. Domaćini su to iskoristili i mirno su utakmicu zaključili s rezultatom 81:65.

Uz Bobana, dobru su utakmicu odigrali Škifić i Čakarun, oba su postigla po 13 poena. Na drugoj je pak strani najbolji bio Halilović sa 16 ubačaja, a pratio ga je Novačić s 14. Kvarner je tako došao do prve pobjede i sada je na omjeru 1-8, a Mravi su pak na omjeru 3-5.