Eurocup: Cedevita uvjerljiva u Volgogradu

Sjajnu utakmicu odigrali su košarkaši Cedevite večeras u ruskom Volgogdradu u sklopu drugog kola drugog kruga Eurocupa. S konačnih 65:83 košarkaši pod vodstvom Jasmina Repeše stigli su i do druge pobjede u skupini i time se barem djelomično iskupili za lošu izvedbu iz Valjeva u ABA ligi.

Krasny Oktyabr – Cedevita 65:83 (8:19; 27:35; 50:60)

Krasny Oktyabr: McGrath 4 (7 as), Zamanskiy 1, Komissarov 7, Travis 10 (6 sk), Korshakov, Liggins 8, Hamilton 15 (7 sk), Culpepper 13, Likholitov, Cousin.

Cedevita: Mazalin 4, Zubčić 24 (7 sk, 5 ol), Ramljak 4, Pilepić 15, Babić 2, A. Delaš 5 (5 as), Žganec, Bilan 14, M. Delaš 5, Ukić 7 (5 as), Arapović 3.

Od početka do kraja susreta Cedevita je stajala u prednosti nad svojim večerašnjim domaćinima, a već u prvoj četvrtini stigli su do prve dvoznamenkaste prednosti (4:15). Domaćini su se potom malo pribrali, ali večeras sjajno raspoloženi Tomislav Zubčić održava Cedevitu na sigurnoj prednosti te se na poluvrijeme odlazi rezultatom 27:35.

U trećoj su četvrtini domaćini krenuli znatno odlučnije i u drugoj polovici iste serijom 6:0 Antona Komissarova stižu na samo pola koša zaostatka (48:49), ali serijom 17:2 koja se odužila u posljednju dionicu gosti se ponovno odvajaju na veliku razliku (50:66). Nekoliko minuta kasnije rezultat je glasio velikih 54:79 i tu je priči bio kraj.

Odlični Zubčić u valorizaciju 30 ugradio je 24 poena, sedam skokova i pet osvojenih lopti, uz samo tri promašaja od 12 pokušaja iz igre. Fran Pilepić dodao je 15 koševa, a Miro Bilan 14. Kod domaćina se s 15 ubačaja istaknuo Lamont Hamilton, 13 je dodao Randy Culpepper, a bivši igrač Zadra Romeo Travis susret je završio s deset poena.