Kalendar PH za mlade, mlađi kadeti Belišća prvi osigurali poluzavršnicu

Hrvatski košarkaški savez objavio je Kalendar poluzavršnih i završnih turnira Prvenstva Hrvatske za mlađe dobne kategorije.

Kao i svake godine, najviše predstavnika je iz Centra. Broj klubova se određuje na temelju prošlogodišnjeg uspjeha njihovih predstavnika na način da svih pet košarkaških regija imaju pravo u svakoj kategoriji na po jednog predstavnika, a preostla mjesta svojim regijama osigurali su klubovi plasmanom do petog mjesta.

Poznat je i prvi klub koji je osigurao poluzavršni turnir. Radi se o mlađim kadetima Belišća, prvacima Slavonije i Baranje. O najboljem je odlučivala međusobna koš razlika i Belišćani su na kraju bili bolji od Škole košarke Tigrići iz Slavonskog Broda.

Juniori (1997. i mlađi)

Prošle sezone titulu prvaka Hrvatske osvojila je Cedevita pobijedivši u finalu Split 87:81. Cibona je slavljem protiv Kaštela došla do trećeg mjesta, a peto mjesto je pripalo zagrebačkoj Mladosti. Za najkorisnijeg igrača završnice izabran je Lovro Mazalin dok je kristalna plaketa CROŠARKA MVP, koju dodjeljujemo najboljem junioru sezone, otišla u ruke Marka Arapovića.

Ovogodišnja poluzavršnica će se igrati od 8. do 12. travnja, a Final Four je na rasporedu 2. i 3. svibnja.

Kadeti, 1999. i mlađi

Na završnici u Osijeku prvo mjesto zasluženo je pripalo Splitu, drugi je bio Zagreb, treći Rudeš, četvrti Osječki sokol, a Stoja je s petim mjestom donijela svojoj regiji dodatni klub za ovu sezonu. Mate Kalajžić je bio MVP prvenstva, a i naš portal mu je dodijelio plaketu za najboljeg kadeta sezone.

Termin poluzavršnice je 13. do 17. svibnja dok će se završnica igrati 30. i 31, svibnja.