Cibona dominantna protiv Alkara

Košarkaši Cibone bez imalo muke svladali su posljednjeplasiranu momčad Alkara rezultom 102:72. Dominirali su utakmicom od samog početka i Sinjanima nanijeli deseti poraz u isto toliko utakmica.

[rezultat id=420]

Josip Župić na početku daje gostima jedinu prednost na utakmici, ali Cibona brzo uzvraća i preuzima vodstvo koje do kraja utakmice nije ispuštala. Najbliže što se Alkar približio bilo je 13:13, ali Cibona od tog trenutka u potpunosti kontrolira utakmicu.

Sinjani su u prvih pet minuta druge četvrtine zabili samo jednu tricu te se Cibosi odmiču na visokih 39:24. Do poluvremena domaćini su već bili na 20 poena razlike i utakmica je praktički već tada bila riješena.

Drugi dio utakmice Cibona je smireno odradila do kraja bez većih problema i nije dopustila nikakav preokret. Veću minutažu dobio je i mladi Marko Arapović, a Dario Šarić nije zaigrao.

Jerel Blassingame s 15 poena i Arapović sa 14 koševa i 6 napadačkih skokova predvodili su Cibose na putu do devete pobjede u Ligi za prvaka. S druge strane solidnu utakmicu odigrali su Antonio Bilić koji je utrpao 15 koševa i Luka Žitko s 13 za goste iz Sinja koji su nastavili svoj niz poraza.