Cibona i Split odigrali sjajnu utakmicu; Žuti ponovno slavili!

Sjajna utakmica Pod Tornjem!  Nova dramatična završnica uz pregršt lijepih akcija s obje strane. Pobjeda je na kraju otišla na Žutih nakon sjajne završnice! Konačan rezultat je bio 72:76 za Split.

Cibona bolje otvara susret. Vukovi su imali inicijativu te su tijekom prvih deset minuta u dva navrata imali po plus šest razlike. Na kraju su s 21:14 zatvorili prvu četvrtinu. Splićani na drugoj strani nisu imali skoro nikakvu šutersku večer.

Prvu tricu su Žuti pogodili tek sredinom druge dionice (Toni Perković). Na otvaranju je Lovro Gnjidić donio velikih plus deset (25:15). Buđenjem Lukovića se Split približava na minus četiri, ali dobru završnicu odrađuje Roko Prkačin s nekoliko atraktivnih poteza (novo zakucavanje i coast-to-coast jurnjava u zadnjim sekundama poluvremena).  Semafor je pokazivao 38:31 za Vukove nakon 10. poena mladog Prke.

Cibosi su živjeli od šuta u trećoj dionici što Žuti dobro koriste. Razigrao se Luka Babić, a Ukić i Luković vežu trice pa je Split došao do vodstva 43:46. U small-ball varijantama bolje se snalaze Splićani pa stvaraju plus četiri nakon dobrih akcija Tonija Perkovića (prodor i asistencija Lukoviću). Reagirao je Vladimir Jovanović uvođenjem Planinića i Novačića te na kraju Cibosi režiraju mini preokret kojeg zaključuje Krešimir Radovčić za 52:50 na kraju treće dionice.

Čampara otvara tricama četvrtu dionicu, ali Cibona je uzvratila preko Marića kojeg je loptama hranio Gnjidić. Igralo se koš za košem, a razigrao se Marin Marić koji je dominirao u skoku te je Split došao na plus tri dvije minute prije kraja. Imao je Ukić i tricu za rješavanje utakmice, ali nije bio precizan.

Damir Markota je izjednačio s tricom, ali Luka Babić na drugoj strani uzvraća istom mjerom nakon sjajne akcije za 70:73 na ulasku u zadnjih 60 sekundi. Prkačin realizira dva bacanja za 72:73 u sljedećem napadu. Roko Ukić organizira izolaciju za sebe te otvara šut Babiću koji promašuje, no Split lovi napadački skok te zadržava loptu do devet sekundi prije kraja kada su Cibosi uspjeli napraviti prekršaj.

Babić je pogodio oba bacanja za 72:75 pa je uslijedila minuta odmora na devet sekundi prije kraja. Cibosi katastrofalno odrađuju zadnji napad. Markota nepotrebno žuri s tricom odmah nakon izvođenja lopte. Promašaj je otišao u aut pa je Split u idućem napadu s linije slobodnih bacanja preko Lukovića potvrdio pobjedu.

Najefikasniji u redovima pobjednika bio je Luka Babić s 14 poena i šest skokova i nekoliko važnih poena u završnici. Luković je dodao također 14 uz osam skokova. Marin Marić je upisao 10 uz devet skokova. Roko Prkačin je s 14 poena i osam skokova bio najefikasniji kod Cibone. Igor Marić je ubacio 12, Markota 11 a po 10 su dodali Planinić i Radovčić.