Cibona izgubila i drugu utakmicu u Italiji

Košarkaši Cibone u subotu su odigrali i drugu utakmicu na turniru u Italiji. U petak su izgubili protiv Virtusa 92:85, da bi u subotu u utakmici za treće mjesto bili poraženi od Cimberio Varesea.

Cibona – Cimberio Varese 74:86 (11:24; 37:52; 52:68)

Cibona: Kus 3, Planinić 14, Blassingame 5, Puljko, Božinović, Jagodić – Kuridža, Junaković 8, Janning 19, Strawberry 10, Žižić 5, Gabrić 10.
Varese: Šćekić 6, Šakota 17, Coleman 24, Clark 6, Balanzoni, Ambadiang 2, Raffa 6, Mei 3, Hassel 6, Ere 3, Polonara 13.

Cibona je slabo ušla u utakmicu te omogućila Vareseu veliku rezultatsku prednost već na isteku prve četvrtine (24:11). Raspoloženi Varese je i u nastavku nastavio s dobrom igrom te na poluvremenu rezultat je iznosio 52:37 u korist Talijana.

Do kraja utakmice Cibosi su mogli samo smanjiti prednost na konačni rezultat 86:74. Najveći razlog poraza Cibone leži u slabom šutu za dva poena (Strawberry 1/8, Blassingame 0/5).

Kod Cibone najbolji su bili Matt Janning s 19 poena, Darko Planinić s 14 te mladi Tomislav Gabrić s 10. Varese su predvodili Aubrey Coleman s 24 poena te Dušan Šakota sa 17.

Cibona se nakon utakmica u Italiji vraća u Zagreb nakon čega slijedi prijateljski susret u Čakovcu kod Međimurja i turnir u Sarajevu.