Cibona napokon prekinula negativni niz

Napokon dobre vijesti što se tiče europske Cibone.Vukovi su uspjeli prekinuti negativni niz od 28 uzastopnih europskih poraza pobijedivši francuski Le Mans u susretu 6. kola Eurokupa rezultatom 53:64.

Le Mans – Cibona 53:64 (3:16; 23:29; 33:52)

Le Mans: Kahudi, Terry 18, Koffi 8, Eito 3, Foucalut, Sy, Batista 4, Mendy, Issa 2, Wood 18, Duggins.
Cibona: Kus 2, Planinić 6, Blassingame 5, Šarić 11, Jagodić-Kuridža, Junaković 2, Janning 4, Strawberry 13, Žižić 21, Gabrić.

Zagrepčani su odlično otvorili utakmicu. Naime, Cibosi su ostavili Francuze na samo tri ubačena poena u prvom periodu, i to ponajprije zahvaljujući osam poena Andrije Žižića i pet ubačaja Darija Šarića. Najzanimljiviji podatak je taj da su tek minutu prije kraja prve četvrtine domaćini upisali svoje prve poene (3:14).

Druga je pak dionica protekla malo tvrđe nego prethodna. Obrane su se malo uozbiljile, pogotovo domaća, pa se polako domaćini vraćaju u susret (14:23 u 17.minuti) zbog čega Slaven Rimac mora zvati minutu odmora. No, ni to mu nije puno pomoglo pa su Francuzi preko Dashauna Wooda (13 poena) uspjeli do poluvremena smanjiti na samo minus šest (23:29).

Vraćaju mir Cibosima Strawberry i Šarić odmah na početku drugog dijela (23:36). Sve do 27. minute se igralo koš za košem, kada su se gosti opet probudili i opet rade brzu seriju. Ponovno su glavni akteri Šarić i Žižić, te Vukovi bježe na visokih plus 19 za kraj treće četvrtine.

Terry Reyshawn se razigrao te s dvije trice i jednim polaganjem dovodi domaći sastav na zaostatak od 12 poena (40:52). Nije to poljuljalo Vukove koji su izgleda s novim trenerom uspjeli privesti utakmicu kraju bez većeg stresa i tako prekinuti crni niz od 28 uzastopnih poraza u europskim susretima.

Najistaknutiji u redovima Cibone bili su Andrija Žižić s 21 poenom i sedam skokova te Darryl Strawberry s 13 ubačaja i sedam skokova. Dobar je bio i Šarić s 11 poena osam skokova, tri asistencije i dvije blokade. Kod Le Mansa su se istaknuli Wood i Reyshawn, oba po 18 koševa.