Cibona nastavlja gubiti u europskim natjecanjima

Cibona je u sklopu drugog kola Eurocupa gostovala u Českoj kod dobro nam poznate ekipe Nymburka koja je prije par sezona nastupala u regionalnoj ligi. Vukovi su ubilježili još jedan europski poraz i nisu uspjeli prekinuti crnu seriju.

CEZ Nymburk – Cibona 84:76 (20:20; 41:35; 58:59)

CEZ Nymburk: Massamba 2, Reynolds 13, Hruban 9, Palyza, Welsch 6, Houska 5, Simmons 5, Mahalbasic 25, Rancik R. 20, Kriz, Rancik M., Pomikalek

Cibona: Kus, Planinić 3, Balssingame 16, Šarić 13, Rozić 2, Jagodić-Kuridža 2, Junaković , Janning 6 , Strawberry 18, Žižić 16, Arapović, Gabrić

Cibona je dobro otvorila utakmicu i nakon pet minuta igre koševima Andrije Žižića povela s 11:7. Efikasno su Vukovi igrali sve tri minute prije kraja prve dionice igre, imali su tada lijepu prednost koja je iznosila sedam poena. Nažalost pad koncentracije u samoj završnici koštao ih je iste. Domaći igrači su konsolidirali svoje redove i serijom 9:2 ponovo vratili stvari na početak. Rezultat prve četvrtine bio je 20:20.

Prvih polovica nastavka odigrana je u ritmu koš za koš, a velike je probleme Ciboni stvarao centar Rasid Mahalbašić. On je već tada imao deset koševa na svom kontu. Trener Neven Spahija je počeo rotirati, a domaći su to iskoristili. Nakon koševa Radoslava Rancika odlaze na, za njih, najvećih šest koševa prednosti. Na poluvrijeme su otišli s istom prednosti.

Na krilima Darija Šarića Cibona treću dionicu igre otvara sa 8:2 i vraća rezultat u egal. Serija tu nije stala te je Cibona došla do 15:1, a za Čehe je tada pogodio Jiri Welsch iza linije za tri poena, rezultat na semaforu bio je 50:48 u korist Vukova. Ovoga puta Cibona nije dopustila domaćima preokret te je nakon trideset minuta imala pozitivan rezultat, točnije bilo je 58:59.

Posljednji period igre Cibona nije najbolje otvorila, a domaći igrači su još jednom uhvatili pozitivan ritam. Nakon prve četiri minute rezultat je bio 11:7, što je bilo dovoljno za ukupnih 69:66. Cibona je bila blizu, ali pri rezultatu 71:70 domaći rade seriju 5:0 s kojom rješavaju utakmicu u svoju korist, a do kraja su još malo povećali stečenu prednost. Konačni rezultat je bio 84:76.

Cibona nakon ovog poraza u Eurocupu ima 0-2, a sljedeće kolo doma igra protiv Artlanda za sedam dana.