Cibona osigurala finale prvenstva

Košarkaši Cibone ugostili su Split u trećoj utakmici polufinala HT Premijer lige. Nakon što su u prve dvije utakmice slavili, Cibosi su novom pobjedom osigurali finale ovogodišnje lige gdje čekaju boljeg iz polufinalnog para između Cedevite i Zadra. Splićani su pružili odličan otpor, ali više od toga nisu mogli napraviti.

Nakon izjednačenog ulaska u utakmicu, koncem prve četvrtine Splićani prelaze u vodstvo koje je u drugoj četvrtini raslo, ali Cibona u zadnje dvije minute prvog poluvremena dodaje gas i smanjuje razliku na minus 2. Gosti su na polovici susreta vodili 39:41, a predvodio ih je Pavle Marčinković s 9 poena.

Nastavak utakmice donio nam je čvršće obrane, Cibona je u 23. minuti prešla u vodstvo, dok Rogić u 26.minuti zabija za plus 4, a klupa gostiju zove timeout. Nakon timeouta Split se budi i košem Rebića ponovno prelazi u vodstvo. Na kraju treće četvrtine rezultat je bio 57:58 za goste.

Zadnjih 10 minuta utakmice otvara Marko Ljubičić ubačajima s linije slobodnih bacanja, a poenima Novačića i Gilberta Cibona odlazi na 63:58. U 35. minuti Novačić radi nesportsku pogrešku i vraća Split u život, a tricom Veljačića gosti preuzimaju vodstvo 5 minuta do kraja utakmice. Međutim, koš faulom Bundovića Vukovi vraćaju vodstvo, a s druge strane Kedžo radi korake. Do kraja utakmice gledali smo koš za koš, ali Cibona je bila sretnija i bolja te odlazi u novo finale HT Premijer lige. Krajnji rezultat bio je 83:78  za Cibonu.

Najbolji pojedinac kod Cibone bio je Filip Bundović s 24 poena uz 4 skoka, dok je Marko Ljubičić ubacio 13 poena.

Kod Splita bolji od ostalih bio je Pavle Marčinković koji je ubacio 20 poena uz 3 skoka.

Prvak Hrvatske postat će ekipa koja u finalnoj seriji prva ostvari četiri pobjede.

KK CIBONA : KK SPLIT 83:78 (3:0)