Zadar vratio seriju u Zagreb

Košarkaši Zadra u trećoj utakmici polufinala doigravanja za prvaka Hrvatske bili su bolji u Krešinom domu od Cedevite rezultatom 85:83 te su tako u seriji koja se igra na tri pobjede smanjili vodstvo momčadi iz Zagreba na 2:1.

Dobro je Zadar krenuo u susret te je u sedmoj minuti vodio 18:9 a na isteku prve dionice 25:19.

Povećali su Zadrani svoju prednost te su na poluvremenu vodili 49:35.

Serijom 10:2 Zadar je u dvadeset i trećoj minuti tricom Vukovića poveo 59:37. Na ulasku u zadnju dionicu sastav iz Krešinog doma imao je vodstvo 73:56.

Četiri minute ostale su do kraja, domaćin je imao 77 a Cedevita 73. Uslijedila je uzbudljiva završnica, trideset pet sekundi imalo se još igrati na semaforu je bilo 85:83 za Zadar.

Zadrani su u nizu promašili četiri slobodna bacanja, Pullen je imao šut za pobjedu, pucao je tricu i promašio te je uslijedilo slavlje domaćina.

Do pobjede ih je predvodio Vladimir Dašić s 19 koševa dok je kod Cedevite 21 postigao Pullen.

Četvrti sraz ovih suparnika na rasporedu je u srijedu u Zagrebu.