Cibona osigurala opstanak

Košarkaši Cibone su u Draženovom domu svladali slovensku Union Olimpiju i tako dva kola prije kraja osigurali opstanak u natjecanju. Slavili su Cibosi s 74:62 pred 1500 gledatelja.

Odlično su Cibosi krenuli u susret. Naime, nakon pet minuta igre semafor je pokazivao 8:0 pa su gosti morali pozvati minutu odmora. Raspoloženi su bili Andrija Žižić i Jerrel Blassingame pa su tako održali vodstvo do kraja četvrtine (23:17).

U nastavku su Cibosi malo pali pa su Zmajčeki brzo istopili prednost preko našeg centra Jasmina Perkovića (25:24). Povezali su zatim Blassingame i Marin Rozić par napada pa su gosti opet morali pozvati minutu odmora jer je zaostatak sada bio dvoznamekast (41:26).  Na poluvrijeme se otišlo s, za Cibose mirnih, 11 poena prednosti (44:33).

Držali su Cibosi u trećoj dionici vodstvo “sigurnim”. Pred kraj četvrtine približili su se gosti preko Sasu Salina na samo šest poena zaostatka, no Hrvoje Kovačević je donio mirnoću Ciboni poenom u završnici četvrtine (56:48).

Blassingame veže tricu i dva bacanja pa imaju Cibosi sredinom četvrtine ponovno dvoznamekasto vodstvo (67:56). Do kraja se nisu dali omesti i zakomplicirati stvari, kao što je to bio slučaj u posljenjim kolima, pa su mirno utakmicu priveli kraju nedopustivši Slovencima da se približe.

Najefikasniji u redovima Cibone bili su Žižić s 22 poena i Blassingame sa 17 ubačaja. Dario Šarić ostvario je double-double učinak upisavši 10 poena i 14 skokova. Kod gostiju najbolji je bio Salin s 17 ubačaja. Pridružio mu se i Perković s 13 poena.