Cibona osvajač ABA lige, odlični Rašić i Prkačin

Slavonski Brod ugostio je završni turnir najboljih juniora regije. Nakon što je u utakmici za treće mjesto Igokea u neizvjesnoj utakmici svladala Cedevitu, finale ABA lige odigrali su Cibona i Crvena zvezda.

U odličnoj atmosferi, Cibona bolje ulazi u utakmicu i odlazi na 5:0. U prvoj četvrtini kod Zvezde jedini raspoloženi igrač bio je Tomašević, međutim mladi Vukovi su preko Prkačin i Rašića sigurno držali prednost. Na kraju prve četvrtine rezultat je bio plus 6 za Zagrepčane.

U drugoj četvrtini Cibosi su povećali prednost i došli do 45:32 tricom Rašića u 19.minuti. Na odmor se otišlo sa plus 11 za Cibonu.

Početak drugog poluvremena donio je nastavak dominacije Cibone, a dodatni problem Beograđanima bile su osobne pogreške njihovog ponajboljeg igrača Popovića. Koševima Prkačina Cibona odlazi na najvećih plus 16 u 29.minuti, ali sa par pogrešaka Cibosa u zadnjih minutu i pol ove dionice zvezdaši smanjuju na minus 10 s koliko se ulazi u posljednju četvrtinu utakmice.

Beograđani bolje ulaze u posljednju dionicu i smanjuju na minus 5, međutim Cibona odgovara i ponovno diže na visokih 68:58. Igrači Crvene Zvezde se ne predaju i velikom borbom smanjuju na 68:63 u 35.minuti. Prkačin četiri minute prije kraja odgovara zakucavanjem za plus 7. Vrlo bitnom se pokazala trica Paponje za 73:65 dvije i pol minute prije kraja.

Do kraja utakmice nije bilo previše preciznosti i Cibona je sigurno okončala utakmicu i pobjedila rezultatom 73:68.

Najbolji pojedinci bili su Sandro Rašić sa 25 poena (trice 7/12), uz 4 skoka. Roko Prkačin ponovno je bio fantastičan, ubacio je 23 poena, pridodavši tome 8 skokova i čak 6 asistencija. Kod Zvezde najbolji igrač bio je Tomašković sa 27 poena uz 8 skokova.

Čestitamo mladim Vukovima na ovome velikome uspjehu!