Sonik Puntamika izborila finale doigravanja za HT Premijer ligu

Sonik Puntamika je ostvarila pobjedu 89:65 u gostima protiv Agrodalma vrijednu finala playoffa za HT Premijer ligu.

Većinu prve četvrtine su domaćini kontrolirali na razlici od par koševa. Sonik je do prvog vodstva došao minutu i pol do kraja prvog djela kada je Teo Petani uz koš zabio i dodatno slobodno bacanje za 14:15. Četvrtina završava vodstvom Zadrana 18:19. Vraća Agrodalm vodstvo četiri i pol minute do poluvremena (29-28). Serijom od 11-2 Sonik nakon prvih dvadeset minuta ima vodstvo od 39:31. Na ulazu u drugu poluvrijeme serija Sonika od 9-0 za 48:31.

Na kraju treće dionice velikih 65:48 za Zadrane. Zadnjih deset minuta bez ikakvih poteškoća, nadmoćna Sonik Puntamika završava utakmicu rezultatom 89:65.

Kod naših predstavnika najbolji su bili Teo Petani sa 17 poena, Marko Atelj s 15 te Dino Palčić koji je uz 15 poena imao 12 asistencija i 7 skokova.

U finalu će uz prednost domaćeg terena Puntamika igrati s boljim iz odgleda Dubrovnika i Dubrave gdje se čeka treća utakmica nakon što je Dubrovnik kod kuće pobijedio za izborenu majstoricu. Finalna serija se igra na dvije pobjede.