Cibona pala u Beogradu

Košarkaši Cibone poraženi su na gostovanju u Beogradu kod Partizana. Vukovi su pružili dobar otpor beogradskoj momčadi, a pad se dogodio u posljednjoj dionici kada su domaćini pobjegli na dvoznamenkastu prednost koju su bez problema održali do kraja utakmice. Novica Veličković odigrao je odličnu partiju ubacivši 23 poena, a uz je pridodao i 12 skokova.

ABA liga, 17. kolo, 20. siječnja

Partizan – Cibona 80:69 (17:17, 23:26, 21:16, 19:10)

(Veličković 23(12sk), Williams-Goss 13 (8as) – Tomas 22 (3as), Žorić 15(7sk), Ratkovica 12(6as))

Novica Veličković je na samom početku nagovijestio odličnu partiju. S nekoliko skokova, ukradenom loptom i jednim ubačajem donio je početnih 7:0 za Beograđane. Cibosi su se do kraja prve dionice vratili u egal pa se na prvu pauzu otišlo s rezultatom 17:17. Druga četvrtina se većinom igrala po sistemu “koš za koš”. Na poluvrijeme se odlazi s plus tri kontu Cibone, a gosti su sredinom treće četvrtine imali najvećih plus šest.

Partizan je odigrao posljednjih 13 minuta na “europskom nivou”. Do kraja 30. minute domaća momčad prelazi u vodstvo, a u prvim minutama posljednje dionice kreće Cibonin pad. Williams-Goss je potpuno razigrao suigrače (završio utakmicu na 8 asistencija), a najviše je profitirao Novica Veličković koji je povezao nekoliko kvalitetnih napada pa domaćini bježe na plus deset. To se na kraju pokazalo ključnim.

Među “Vukove” se uvukla nervoza. No, uspjeli su se zadržati “u igri” do same završnice. Promašili su neke otvorene šuteve, a jako kvalitetnu obranu na Luki Žoriću odigrao je Đorđe Gagić. Marko Tomas bio je jedini donekle raspoloženi (završio na kraju na 22 poena). Partizan je mirno priveo utakmicu kraju za konačnih 80:69.

Također, vrijedi spomenuti kako su u dresu “Crno-belih” debitirala dva nova igrača, Bandja Sy i Kwame Vaughn.

Partizan se ovom pobjedom probio na četvrto mjesto, dok se Cibona nalazi na devetoj poziciji s omjerom 6-11.