Cibona pobijedila Partizan, odličan Andrija Žižić

Košarkaši Cibone došle su do prve ovosezonske pobjede u regionalnoj ligi prekinuvši niz petih uzastopnih pobjeda Partizana u međusobnim susretima. Odličnu igru povratnika i kapetana Partizana, Vladimira Lučića (25 poena) zasjenio je junak današnje utakmice, Andrija Žižić koji je u drugom dijelu utakmice bio jedan od najboljih igrača na parketu.

Visoko postavljena Cibona predvođena Demondom Carterom odlično je krenula u susret, te nakon samo tri minute povela rezultatom 8:2. Nastavili su izabranici Veljka Mršića agresivnom obranom što im je donijelo prvo dvoznamenkastu prednost (15:5), te prisililo pomoćnog trenera Partizana, Velimira Gašića na minutu odmora. No, važan detalj susreta događa se minutu ranije kada parket zbog ozljede prepone napušta prvi playmaker hrvatske momčadi, Demond Carter kojeg zamjenjuje indisponirani Dustin Ware.

Povukli su se košarkaši Cibone, u nekoliko navrata dozvolili Srbima da tranzicijskom igrom postignu lake poene, što u uvodu utakmice nisu dozvoljavali, te time gostima dozvolili prvi priključak u susret. Gubitkom lopte, nepotrebnim osobnim pogreškama u napadu te lošem obrambenom skoku (četiri ofenzivna skoka Partizana u prvoj četvrtini) Branislav Đekić zvukom sirene kažnjava Cibonu i smanjuje na 22:18.

U nastavku Veljko Mršić dobiva tehničku pogrešku, daje dva slobodna bacanja Partizanu, a Vladimir Lučić serijom od pet uzastopnih poena donosi Partizanu prvo vodstvo od 22:23. Na drugoj strani Cibona u drugoj četvrtini odlučuje krenuti igrati u dubinu, spuštaju loptu bliže košu gdje odlično reagiraju Zubčić i Hamilton. Pogotovo Zubčić koji je jedini u tom dijelu utakmice bio opasan po napadačkom skoku što mu se u nekoliko navrata i isplatilo. U drugih deset minuta kombinirano su Mašić (2) i Strawberry (1) zabili tri trice nakon kojeg Cibona odlazi na odmor s prednošću od četiri poena, 46:42.

U nastavku  Cibona preko Warea odlazi na sedam poena prednosti, ali ponovno olako dozvoljavaju Partizanu da uhvate i drugi priključak. Nakon koša Gordona Partizan dolazi na svega dva poena zaostatka(56:54), ali Cibona radi do kraja četvrtine putem Jagodića-Kuridže i Žižića mini seriju od 6 poena.

Zadnju četvrtinu otvara Žižić s dva uspješna šuta s poludistance i donosi Ciboni prednost od 12 poena, ali naš aktualni državni prvak ponovno sam sebi ogorčava život. Prvo pokušava Jagodić-Kuridža izluditi prekršaj u napadu, što je kažnjeno tehničkom pogreškom. Partizan tako postiže dva laka poena, a samo dvije minute nakon toga, još jednu, treću tehničku u Ciboni dobiva Hrvoje Kovačević, i tako dozvoljava Partizanu da iz 66:54, napravi niz 10-0, odnosno dođe do rezultata 66:64.

No, fenomenalni Žižić i Strawberry u dvije minute prelamaju susret. Prvo Žižić ubacuje dva slobodna bacanja, dok Strawberry u sljedećem napadu krade loptu kapetanu Partizana, Vedranu Lučiću što kažnjava zakucavanjem uz nesportsku pogrešku Lea Westermanna. U dodatnom napadu zbog prekršaja Strawberry pronalazi Žižića koji vodi Cibonu na osam poena prednosti.

U sljedeća dva napada Partizan gubi loptu, a Kovačević i Žižić sa šest poena postavljaju najveću prednost na utakmici, 14 poena, za tadašnji rezultat 78:64. Do kraja su gosti uspjeli to spustiti ispod deset poena. Cibona je došla do iznimno važne i zaslužene pobjede gdje su od početka susreta bili kvalitetniji protivnik od srpskih košarkaša.

Odličnu utakmicu je odigrao iskusni Andrija Žižić koji je upisao 20 poena i 8 skokova (4 napadačka skoka). Strawberry je dodao 13 poena, 4 asistencije i 6 ukradenih lopti, a uz to susret je završio sa 7 pretrpljenih prekršaja. Tomislav Zubčić je odigrao odlično prvo poluvrijeme, u kojem je zabio sve poene na utakmici, njih 13. Vrijedi istaknuti i dobru igru Justina Hamiltona koji je pokazao jednu dobru utakmicu, no na kraju sasvim logično ostao bez prilike zbog odlične reakcije Andrije Žižića. Za kraj Ciboninih igrača istaknimo kako trener Mršić može biti nezadovoljan igrom Dustina Warea koji je izuzevši jedne trice početkom treće četvrtine pokazao iznimno lošu igru, lošu organizaciju i bezbroj krivih odluka od izgubljenih lopti do nepotrebnih osobnih pogrešaka. Što se tiče Partizana, povratnik i ujedno kapetan Vedran Lučić je odigrao fenomenalnu utakmicu s 25 poena (11/11 slobodna), a jednu pravu pomoć je imao u Dejanu Musliju koji je upisao 9 poena i 10 skokova.