Cibona pobijedila Partizan u Sarajevu

Košarkaši zagrebačke Cibone plasirali su se u finale 10. Memorijalnog turnira “Mirza Delibašić” nakon što su u polufinalu sa 73:71 bili bolji od beogradskog Partizana.

Cibona – Partizan 73:71 (12:15; 37:34; 57:54)

Cibona: Jagodić-Kuridža 9, Lalić 18, Mavra 4, Mikulić 5, Gabrić 7, Kus 8, Žižić 6, Rozić 12, Siriščević 4.

Partizan: Marinković 18, Andrić 5, Milutinov 5 , Milutinović 7, Gagić 17, Bogdanović 2, Torlak 4, Aranitović 6, Šalić 7.

Nakon vrlo tvrdog prvog dijela utakmice s malim brojem koševa, u 12. minuti uslijedila je svečanost kada je dres s brojem 12 legendarnog Mirze Delibašića umirovljen pod svodove sarajevske Skenderije. To kao da je malo razbudilo momčadi Cibone i Partizana budući da je nastupio daleko gledljiviji i efikasniji period igre. Bolji svakako što se Vukova tiče jer su na predah otišli s prednošću 37:34.

I drugi dio utakmice sve do njezinog završetka protekao je u vrlo izjednačenom tonu. Igralo se koš za koš, a kako se utakmica bližila kraju, vidljiva je bila želja za pobjedom nad velikim rivalom. Uvukla se i nervoza pa je u posljednjoj četvrtini tehničku zaradio Filip Krušlin, a nesportsku Davor Kus. U završnicu se ušlo s vodstvom Vukova 73:71, Partizan je imao zadnji napad, no Marinković je promašio tricu, a Cibona upisala vrlo važnu pobjedu u smislu podizanja samopouzdanja pred početak nove sezone.

Vukove su do pobjede predvodili Jure Lalić s 18 i Marin Rozić s 12 koševa. S druge strane, Ivan Marinković s 18 i Đorđe Gagić sa 17 ubačaja bili su najefikasniji u redovima Partizana.

Cibosi će tako u sutrašnjem finalu igrati protiv Turk Telekoma koji je u drugoj polufinalnoj utakmici pred oko 1500 gledatelja svladao domaćina Bosnu rezultatom 76:68. Nešto ranije, u utakmici za treće mjesto snage će odmjeriti Partizan i Bosna.