Cedevita svladala ruskog VTB ligaša

U svojoj četvrtoj pripremnoj utakmici u Poreču košarkaši aktualnog hrvatskog prvaka i euroligaša Cedevite zabilježili su drugu pobjedu. Iako lišeni pomoći Marija Delaša, Marka Tomasa i Roka Ukića te Jasmina Repeše na klupi, Vitamini su bili bolji od ruskog VTB ligaša Enisej Krasnojarska 71:66.

Cedevita – Enisej Krasnojarsk 71:66 (17:13; 37:27; 52:47)

Cedevita: Gordić 14, Ramljak 7, Babić 6, Mazalin, Arapović, Žganec 3, Pilepić 16, A. Delaš 2, Zubčić 5, Bilan 18.

Cedevita je od samog početka bila bolji protivnik i agresivnom igrom u obrani svela je protivnika na samo 27 koševa na poluvremenu te imala vodstvo od plus 10 (37:27). Imali su Zagrepčani u nastavku i plus 12, no trice Save Lešića i D.J. Coopera vratili su Enisej u utakmicu. Ipak, do preokreta nije došlo i Cedevita je upisala konačnu pobjedu 71:66.

Najzapaženiji kod Vitamina i najefikasniji igrač utakmice Miro Bilan postigao je 18, a dvoznamenkasti su bili i Fran Pilepić sa 16 i Nemanja Gordić s 14 poena. U ruskoj momčadi Elmedin Kikanović je ubacio 15, a bivši igrač Radničkog Terrico White 10 koševa.

Nakon porečkog dijela priprema, Cedevita će se najprije kompletirati, a potom krenuti put Zadra, gdje će nastupiti na jakom euroligaškom turniru. Prvi protivnik u četvrtak je berlinska Alba.