Cibona poražena i treći put: Mega slavila pod Tornjem

U trećem kolu ABA lige Cibona je pod Tornjem ugostila momčad Mege Soccerbet i upisala treći poraz, dok su gosti novom pobjedom na omjeru 3:0. Bitno je napomenuti i kako je Cibona igrala bez ozljeđenog kapetana, Roka Prkačina.

Uvodne minute utakmice nagovještavale su ponovnu “poroznost” Cibonine obrane, jer su Vukovi u prvih deset minuta primili čak 31 poena, a ubacili 20. Međutim, ulaskom Mate Vucića momčad Ivana Velića kao da je dobila energiju, razigrao se Mateo Drežnjak, a dvjema tricama Igora Marića Cibosi na poluvrijeme odlaze sa samo – 2, odnosno 42:44.

U nastavku dvoboja vidjeli smo čvršće obrane, a Zagrepčani su u 27. minuti preko Marića i Novačića stigli do vodstva 58:55, a u posljednju četvrtinu ušlo se s +1 za hrvatskog prvaka. Prevagu u zadnjih 10 minuta Megi je donio američki playmaker Smith, a ključnom se pokazala trica Cerovine za 71:74 u posljednjoj sekundi napada na nešto manje od dvije minute do kraja. Vukovi se nisu uspjeli snaći, pa je Mega upisala pobjedu rezultatom 73:77.

Rak rana ovogodišnje Cibone je razigravačka pozicija jer dovedeni Amerikanac Ronald Moore ničime nije pokazao da je pojačanje za Velićevu ekipu, a s omjerom 0:3, posao glavnog trenera kluba ozbiljno je ugrožen.

Goste je predvodio Smith s 21 poenom i 5 asistencija, dok je Filip Petrušev upisao double double učinak od 19 poena i 10 skokova. Kod Cibone se istaknuo Mateo Drežnjak ubacivši 23 poena, a vrlo dobru rolu imao je i Josip Bilinovac s 14 poena uz čak 8 asistencija.

Cibona će u četvrtom kolu gostovati u Novom mestu kod Krke. Utakmica je na rasporedu u ponedjeljak, 26. listopada, s početkom u 21 sat.