Cibona poražena od Cedevita Olimpije

U 2. kolu ABA lige Cibona je izgubila na gostovanju od Cedevite Olimpijerezultatom 79-70.

Najefikasniji u redovima Cibone bio je Mate Vucić sa 17 poena, 14 je dodao Shane Gibson, a 10 Josip Bilinovac.

Ivan Velić:

Čestitam domaćinu na zasluženoj pobjedi. Mi smo drugo poluvrijeme odigrali puno bolje nego prvo. Uspjeli smo se vratiti u utakmicu i doći na -4 u jednom trenutku. Za nešto više nismo imali ni prilike, a možda ni kvalitete. Vidjeli ste da smo u zadnje 3 minute u obrani svi sve preuzimali, tako je i kvaliteta vanjske linije Olimpije došla do izražaja i tu smo izgubili završnicu. Generalno ne mogu biti nezadovoljan bez obzira što je riječ o porazu. Pogotovo kad znamo da smo imali ukupni šut 40% i loš šut za 3 poena, a s takvim je postotkom jako teško dobiti ovakvog protivnika u gostima. Bilo je dobrih stvari, puno poena iz kontranapada, puno asistencija. natjerali smo Olimpiju na puno izgubljenih lopti i što se tog dijela tiče sam zadovoljan. Imamo utakmicu već za 2 dana. U ovom tjednu imamo 4 utakmice tako da nemamo vremena za analizu. Moramo se resetirati i igrati dalje.

Slaven Rimac:

Najbitnija je pobjeda. Sigurno da ne možemo biti zadovoljni ali opet nova smo ekipa i jednostavno to su neke muke kroz koje se mora proći i dobro da je uz pobjedu. Previše turnovera, nervoze. Imali smo prilike više puta prelomiti utakmicu pa nismo. Htio bi da sve to bude bolje ali treba biti realan jer za neke stvari treba vremena. Ono što bode u oči jesu 2 ukradene lopte na domaćem terenu. Fali nam da ekipa igra sa samopouzdanjem, s autoritetom. Ekipa ima lijep potencijal i kad pojedini igrači dođu na neki svoj nivo mislim da možemo biti jako dobra ekipa.

CEDEVITA OLIMPIJA-CIBONA 79-70 (21:14, 21:17, 15:17, 22:22)