Cibona poražena u Baru, Novačić nije mogao sam

Nakon poraza u HT Premijer ligi protiv Zadra, košarkaši Cibone su otišli na gostovanje kod Mornara u Bar u sklopu ABA lige. Vukovi su igrali bez prvog strijelca Gibsona, dok je u redove Crnogoraca ovaj tjedan stigao Harris iz Primorske.

Nakon puno pogrešaka u početku utakmice, Barani su preuzeli vodstvo. U drugih deset minuta, Cibona je na krilima odličnog Novačića povela (3 trice zaredom). Do kraja poluvremena igralo se koš za koš, da bi sa zvukom sirene Bilinovac zabio ludu tricu za vodstvo Zagrepčana na velikom odmoru 41:44.

Izrazito loša bila je treća dionica utakmice za Cibonu, Mornar velikom serijom odlazi do dvocifrenog vodstva. Zagrepčani su do kraja četvrtine uspjeli smanjiti na podnošljivih -6.

Vukovi se nisu predavali u posljednjoj četvrtini, kod rezultata 69:67, imali su napad za izjednačenje, međutim, nesporazum Badžima i Bundovića odveo je Barane u kontru do poena, da bi zatim ponovno Mornar zabio za +6. Nakon toga, povratka više nije bilo, Mornar je upisao pobjedu rezultatom 81:73.

Kod Cibone je najbolji ponovno bio Ivan Novačić s 23 poena i 4 skoka, ali nije mogao sam. Novi igrač Mornara Harris ubacio je 15 poena za domaćine.

MORNAR BAR : CIBONA 81:73

(16:16,25:28,20:11,20:18)