Zadar srušio Budućnost na Višnjiku!

Na krilima velikih pobjeda protiv Zvezde i Cibone, Zadar je tražio novu pobjedu u utakmici protiv prvoplasirane Budućnosti, a crnogorska momčad htjela je potvrdu vodeće pozicije.

Zadrani su u početku utakmice pokazali da se mogu nositi s favoriziranim gostima, rezultat je davao minimalnu prednost Crnogorcima. Sredinom druge četvrtine ekipa iz Podgorice je serijom 0:7 otišla na osjetniju prednost od +7, a koja je rasla i do najvećih +14. Domaća momčad se do konca poluvremena digla te smanjila na 38:45.

Zadar je odigrao odličnu treću četvrtinu, dvojac Mavra-Vuković izvrsno je funkcionirao, a Ahmed je dokazao da će biti vrlo dobro pojačanje za hrvatsku momčad. Na ulasku u posljednjih 10 minuta Zadar je zaostajao samo -1.

Kakva zadnja četvrtina. Probudio se Allen, vidjeli smo njegovih 13 poena u nizu, Višnjik je gorio, navijači su bili u ekstazi. 2:15 minute do kraja kapetan Ive Ivanov je ubacio koš faul za +8 i osiguranje definitivne pobjede Zadra. Krajnji rezultat bio je 82:75.

Najbolji pojedinci Zadra bili su Allen s 22, Ahmed je dodao 17 poena. Kapetan Ivanov je dao ruku s 14 poena uz 8 skokova, a Gilbert uhvatio čak 11 skokova.

Nakon Cedevita Olimpije i Zvezde, na Višnjiku je pala i Budućnost. Zadar više nije posljednja momčad lige.

ZADAR : BUDUĆNOST 82:75

(21:23,17:22,20:14,24:16)