Cibona je pred pet tisuća gledatelja dočekala vodeću momčad lige te izgubila, iako je većim dijelom susreta imala prednost.

Cibona – Crvena Zvezda 67:76 (27:22, 43:35, 57:51)

Cibona: Šarić 15, Blassingame 9, Jagodić-Kuridža 6, Rozić 5, Junaković 4, Mavra, Arapović, Siriščević 9, Planinić 13, Demo, Kus 6.

Crvena zvezda: Marjanović 12, Nelson 18, Lazić 6, Jenkins 14, Dragičević 3, Radenović, Blažič 9, Katić 7, Lypovyy, Simonović 7, Mitrović, Rebić.

Vukovi su raspucano ušli u utakmicu predvođeni raspoloženim Jerelom Blassingameom, dok su na drugoj strani prednjačili DeMarcus Nelson i Boban Marjanović. Darko Planinić imao je dosta poteškoća u čuvanju 222 centimetra visokog srpskog diva te je napravio brze dvije osobne i morao sjesti na klupu. No dok je Marjanović trpao pod košem, Cibona je prednost gradila na tricama, četiri od šest su pogodili u prvoj četvrtini, pet do kraja poluvremena (Blassingame tri, Ivan Siriščević tri).

Otišli su Vukovi na sedam razlike, ali je iznenađujuće u drugoj polovici četvrtini Blassingamea zamijenio Martin Junaković, stoga je opala protočnost lopte i Crvena zvezda je izjednačila, ali za kraj četvrtine proradio je u napadu Dario Šarić i na prvi predah Cibonu odveo pet koševa viška.
U drugoj četvrtini Cibona je počela graditi veću razliku vrlo uspješnoj kombiniranoj obrani, u napadu su pod košem zabijali Planinić i Šarić, šut za 37:27 pogodio je Davor Kus. Nelson je pokušao leđnom tehnikom protiv Blassingamea, ugurao ga je u reket i promašio zicer, u idućem napadu je preuzeo Šarića, koji mu je pokazao kako se koristi visinska prednost. Do poluvremena je Šarić skupio devet poena i devet skokova, a Cibona je bila na plus osam.

U treći period Vukovi su ušli dobro i dosegnuli maksimalnih 12 razlike, ali tada je krenula stvaralačka pauza i crveno-bijeli su se ozbiljno približili egalu. Cibona je ipak uspostavila dobar ritam i slobodnim bacanjem Kusa ponovo došla na deset razlike, ali Charles Jenkins s dva uzastopna ubačaja spušta Zvezdu na minus šest uoči posljednjeg kvartala.

U posljednjoj dionici ponovo se dogodilo isto – Cibona je došla na deset razlike i prijetila prelamanjem utakmice, ali momčad Dejana Radonjića ponovo nije dala te ovaj put nije imala milosti za propuste Vukova. Crveno-bijeli predvođeni Jenkinsom i Nelsonom napravili su nevjerojatnu seriju od 20:0 i riješili utakmicu u svoju korist. Vukovima nije ništa polazilo za rukom, jednostavno su se ispuhali i ovim porazom definitivno potvrdili novi obračun s Crvenom zvezdom u polufinalu završnog turnira. Također, Hrvatska je izgubila šansu da dogodine ima četiri predstavnika u Jadranskoj ligi.

Šarić je odigrao lavovsku utakmicu s 15 poena, 13 skokova te po dvije blokade i asistencije, ali i on se na kraju potpuno potrošio. 13 poena dodao je Planinić, devet Siriščević. Kod gostiju najkorisniji je bio Nelson s 18 poena, četiri skoka i tri asistencije.