Cibona savladala Krku, Šarić korak do triple-doublea

Cibona je u 21. kolu ABA lige ugostila Krku iz Novog Mesta, savladala ih sa 92:78 i pobjegla na dvije pobjede trenutno drugoplasiranoj Igokei, koja je posrnula u Mađarskoj, gdje su poraženi sa 79:72. Fantastičnu utakmicu odigrao je Dario Šarić koji je ostao za jednu asistenciju kratak do triple-double učinka.

Cibona – Krka 92:78 (24:18; 51:33; 73:54)

Cibona: Kus 4, Planinić 5, Blassingame 6 (8 as), Demo, Šarić 20 (14 sk, 9 as), Rozić 27 (6 sk, 5 as), Jagodić-Kuridža 14 (6 sk), Junaković, Mavra, Arapović 4, Siriščević 12, Gabrić.

Krka: Lapornik 16, Kastrati 2, Rojc 4, Murič 19 (7 sk), Pavič 4, Booker 5, Pajič, Bolčina 3, Buljan 12, Klobučar 13.

Gosti su ušli u utakmicu tricom našeg Zvonka Buljana i to im je bilo i ostalo jedino vodstvo na utakmici. Na krilima sjajno raspoloženih Marina Rozića i Šarića Cibona je do kraja prve četvrtine otišla na sigurnih 24:18. Upravo su poenima Rozića domaćini otišli na prvu dvoznamenkastu prednost (28:18) i više se ispod nje nisu spuštali. Gore spomenuti dvojac vukao je igru Cibosa i upravo je njihova kombinacija završila poenima Rozića za konačnih 51:33 na koncu prvog poluvremena.

Šarić je početkom nastavka prvi puta podigao prednost na preko 20 koševa, a tricom Ivana Siriščevića Cibona je otišla i na najvećih +23 (56:33). Do kraja susreta nije bilo prevelikih uzbuđenja te su gosti iskoristili lagano opuštanje u redovima Cibone i na kraju smanjili zaostatak na konačnih 92:78.

Rozić je bio prvi strijelac Vukova sa 27 koševa sa samo jednim promašajem i ukupnom valorizacijom 40, a Šarić je unatoč nešto manjoj valorizaciji (32 indeksna poena) pružio partiju za pamćenje, ubacivši 20 poena uz 14 skokova i devet asista. Kod gostiju je 19 poena ubacio Edo Murič, 16 je dodao Luka Lapornik, a Buljan je utakmicu završio s 12 ubačaja, tri skoka i dvije asistencije.

Sljedeće kolo Cibona gostuje u Zadru, dok Krka ugošćuje momčad Širokog.