Makedonski prvak bolji od Zadra

Na gostovanju u Skopju, Zadar nije uspio pobjediti domaći MZT, koji je bio bolji rezultatom 78:69.

Gosti su susret započeli bez ozlijeđenog Andrew Lawrenca, koji je pretrpio potres mozga u utakmici protiv Igokee prošli tjedan. Kroz prvu četvrtinu momčadi se izmjenjuju u vodstvu, da bi Zadar u devetoj minuti predvođen Markom Lyonsom poveo 14:15 i čuvao stečenu prednost sve do 16. minute, kada Cade Davis pogođenim šutom za tri poena poravnava rezultat na 30:30. Nakon toga Damjan Stojanovski pogađa za 32:30. No, i dalje traje borba za svaki koš, sve do kraja poluvremena, koje tricom s centra zaključuje Marko Šutalo, čime Zadar odlazi na odmor s prednošću od 39:40.

Treću četvrtinu otvara Todor Gečevski tricom. Na drugoj strani Zadar ima problema s realizacijom šuteva svojih najboljih igrača, a tu lošiju igru Sunarine momčadi domaćini iskorištavaju i nakon 30 minuta vode 66:56. “Plavo-bili” su iskoristili zadnji period za rezultatsko približavanje, sve do 39. minute, kada na semaforu svijetli 73:69. No, sve nade u izjednačavanje rezultata ili čak pobjedu padaju u vodu kada Šutalo čini prekršaj u napadu a na drugom kraju terena Stojanovski zabija za 75:69. U sljedećem napadu MZT-a Stefan Sinovec poentira tricom te postavlja konačnih 78:69.

Kod Zadra najviše je zabio Lyons, 17 poena, a slijedio ga je Šutalo s 15. Ivan Marinković je u redovima makedonske momčadi poentirao najviše puta, te na kontu imao 18 poena. Momčad iz Krešinog doma nikako ne uspijeva prekinuti negativni niz, koji s današnjim porazom iznosi devet izgubljenih utakmica za redom. Sljedeći tjedan dočekuje Cibonu.