Cibona se nije uspjela plasirati u finale

Cibonini juniori su poraženi od Cajasola rezultatom 77:56. Mladi vukovi će sutra igrati za 3. ili 5. mjesto, ovisno o rezultatu posljednje utakmice skupine između Armanijevih juniora i Virtusa iz Rima.

Cibona Zagreb – Cajasol Sevilla 56:77 (14:22; 25:43; 38:58)

Cibona: Skokna 12, Lučić, Obrvan 13, Kumanović 11, Kvesić, Slavica 2, Tomić 9, Ćuže 3, Buljević, Maričević 6.

Cajasol je već nakon 11 minuta vodio dvoznamenkastom razlikom koja je kako se utakmica dalje odvijala rasla još više. Prije ulaska u posljednju četvrtinu Cibona je gubila čak 20 razlike te nije bilo šanse za preokret. Najveći problem je bila jako loša šuterska večer Vukova i obrambeni skok. Cajasol je uhvatiO sveukupno 45 skokova, dok su Cibonaši uhvatili njih samo 25. Vjerojatno bi sve bilo drugačije uz Marka Arapovića koji bi dirigirao pod koševima.

Kod naše momčadi istaknuli su se Obrvan s 13 i Skokna s 12 poena no uz vrlo loš šut. U pobjedničkoj ekipi odličnu utakmicu je odigrao Maxim Salash, upisao je 22 poena s 9 skokova.

U tijeku je utakmica između Armanija i Virtusa nakon koje ćemo znati točno stanje stvari. Mladi Vukovi će vrlo vjerojatno u borbu za treće mjesto.