Široki pružio dobar otpor u Pioniru

Široki je u 14. kolu ABA lige gostovao kod  Crvene zvezde, protiv koje su pobjedom otvorili sezonu u 1. kolu. Bio je to jedan, od sveukupno tri poraza Zvezde u prvom dijelu sezone i bilo je sigurno da vodeća ekipa lige želi osvetiti taj poraz. Beograđani su do pobjede 73:66 stigli teže od očekivanoga.

Crvena zvezda – Široki Primorka 73:66 (16:10; 38:34; 53:46)

Crvena zvezda: Rebić, Lazić, Blažič 7, Simonović 20, Marjanović 4 (8 sk), Radenović 9, Katić 12, Ristić, Tejić, Nelson 17, Jenkins 2, Schilb 2.

Široki: Vragović 13, Bavić, Katić 6, Mikulić 5, Petrović 2, Bilinovac, Kaštropil 2, Bošnjak (7 sk), Jones 20, Buva 10, Rikić 2, Opačak 6.

Prvu četvrtinu sjajno je otvorio Boban Marjanović koji je uz pet skokva i četiri poena uspio natjerati centra Širokog Franka Kaštropila da rano uđe u probleme s osobnim pogreškama, pa se Kaštropil nakon šest minuta preselio na klubu zbog tri osobne. Domaćini su brzo stigli do prednosti od 10 poena razlike, ali Toni Katić smanjuje na 16:10 zza kraj prve četvrtine.

U drugoj dionici isti problemi se nastavljaju za Široki, koji je ustrajao u igranju zonske obrane, kada njihov drugi centar Robert Rikić dolazi do treće osobne u 12. minuti, pa je mladi Josip Mikulić dobio priliku drugi puta u ovoj sezoni nastupiti u ABA ligi.

Marko Simonović i De Marcus Nelson vukli su Zvezdu u pokušajima da se odvoje na veću koš razliku u drugoj četvrtini, ali Katić i Vragović im to ne dopuštaju i konstantno drže zaostatak Širokog na minus četiri. Širokobriježani vezanim tricama Jonesa, Buve i Mikulića uspijevaju izjednačiti na 31:31, ali Nelson s dva kontra napada brzo uništava mogućnost gostiju da prijeđu u vodstvo. Na odmor se odlazi prednošću plus četiri za domaćine, 38:34.

U 23. minuti utakmice, Široki radi svojevrsno iznenađenje, kad prelazi u vodstvo 42:41 slobodnim bacanjima Ivana Opačka, ali raspoloženi Nelson uzvraća na drugoj strani i odmah vraća vodstvo u korist Crvene zvezde, a priključio mu se i Simonović svojom petom tricom. za 46:42. U međuvremenu, Rikić radi svoju petu osobnu grešku i primoran je napustiti igru, a mijenja ga Kaštropil s teretom od četiri osobne greške.

Uskoro je utakmica i za Kaštropila bila gotova, kada mu suci čistu blokadu sude kao petu osobnu i Široki u trećoj četvrtini ostaje bez dva centra. Crvena zvezda iskorištava tu prednost i serijom 10:0 dolazi do vodstva 51:42.

Nakon nesportske greške Raška Katića, Ivan Buva postiže prve poene u posljednjoj četvrtini nakon više od dvije minute igre. Uskoro tehničku dobiva i trener domaćina Dejan Radonjić i Širokom se pruža prilika za potpuni povratak u utakmicu. Šest minuta do kraja, gosti dolaze na minus tri, 53:50.

Atraktivnim polaganjima Jonathana Jonesa domaćini se i dalje ne uspijevaju odvojiti na veću razliku. Ipak, Širokobriježani nisu imali dovoljno snage, a ni sreće da uspiju do kraja iznenaditi domaćine. Tome nikako nije pridonijela ni peta osobna Ivana Buve, pa se Široki na centru mogao osloniti samo na Mikulića. Crvena zvezda na kraju dolazi do pobjede 73:66.

U 15. kolu Crvena zvezda je domaćin Igokei, a Široki će se kod kuće boriti za pobjedu protiv Radničkoga.