Cibona skoro prokockala +19, izborila Euroligu i finale ABA lige

Cibona je u napetoj završnici porazila favoriziranu Crvenu zvezdu i tako izborila finale ABA lige, kao i nastup u Euroligi sljedeće sezone.

Crvena zvezda – Cibona 70:75 (15:21; 27:38; 45:51)

Crvena zvezda: Rebić, Mitrović, Lazić, Blažić 25, Simonović 4, Marjanović 9, Radenović 1, Katić 7, Nelson 12, Jenkins 12, Lypovyy, Dragičević.
Cibona: Kus 2, Planinić 8, Blassingame 28 (9 as), Demo, Šarić 21 (15 sk, 6 as), Rozić 8, Jagodić Kuridža 6, Junaković, Mavra, Arapović, Siriščević 2, Gabrić.

Utakmica je krenula nervozno s obje strane, što je i bilo očekivano, jer su trebale pune dvije minute da padne prvi koš na utakmici. Cibona je igrala pametno kako u obrani tako i u napadu te je napravila nevjerojatnu seriju 15:0 i otišla na prvi odmor sa šest poena prednosti. Za Crvenu zvezdu gotovo sâm je igrao Jaka Blažić, a njihovo glavno oružje – trica – nije im bilo od koristi. U drugoj je četvrtini Cibona održavala prednost te uspjela otići na poluvrijeme s rezultatom 27:38, a Zvezda je imala šut za tri poena 1/15.

Cibosi su nastavili s odličnom igrom u drugom poluvremenu te u jednom trenutku vodili čak 19 razlike. Međutim, od tog trenutke sve je krenulo nizbrdo. Zagrepčani su olako gubili lopte i opustili se, što je Zvezda kaznila serijom 10:0 početkom zadnje četvrtine. Tricom Jerela Blassingamea 3 minute prije kraja Cibona ima +12, ali nedugo nakon toga u manje od minute primaju 6 brzih koševa, a Blažić smanjuje na +4, manje od 2 minute prije kraja susreta. U napetoj završnici, unatoč promašenim bacanjima Darija Šarića, Cibona je uspjela izvući pobjedu 70:75 i tako izboriti finale ABA lige, kao i sudjelovanje u Euroligi sljedeće sezone.