Cibona slavila na Baldekinu

Nije Cibona slavila tako uvjerljivo kako to krajnji rezultat sugerira, ali je unatoč prosječnoj utakmici ubilježila nove bodove u ligi za prvaka na krilima Šibenčanina Darija Šarića. Jolly je pokazao da je ozbiljan protivnik, ali i momčad kojoj nedostaju još barem dva igrača da bi se mogli „pohrvati“ s aba-ligašima.

[rezultat id=400]

Napadi su na samom početku bili vrlo efikasni tako je nakon samo tri minute igre na semaforu bilo 6:9 za Cibonu, nakon poena Andrije Žižića s linije za slobodna bacanja. Tricom Darija Šarića Cibona odlazi na, do tada, najvećih plus 6. Prednost je održavala sve do dvije minute prije kraja kada je Luka Petković zabio 6 poena u nizu, a u posljednjem napadu Šibenčana tricu je pogodio mladi hrvatski reprezentativac Gabrić.

Bolje je Cibona ušla  u drugu dionicu igre i preko Kovačevića i Strawberrya podiže svoju prednost na plus 7. Šibenska momčad u tim trenutcima nije imala rješenja u napadu, a u obrani su bili uvijek za korak kratki. Košem Sandra Nicevića u trinaestoj minuti utakmice Cibona bježi na plus deset i činilo se tada kako su blizu da prelome utakmicu već u ovoj ranoj fazi. Probudili su se tada domaći igrači koji rade seriju 9-3 uz dvije trice Ronalda Rossa i ponovno vraćaju utakmicu u egal. Do kraja četvrtine Cibona se pokušavala odlijepiti, ali nisu uspjeli otići na veću razliku.

Treća četvrtina započela je monotono. Niti jedna momčad nije uspijevala ući u seriju, a koševi su padali ravnomjerno na obje strane. Tricom Mrve i polaganjem Butorca Jolly se približava na samo minus 4, ali Strawberry i Rozić opet vraćaju goste u mirnije vode. Veliku seriju domaćina započeo je Ross uz pomoć Kature i Bubala ( koji postiže 6 poena za redom) Šibenčani dolaze do poravnanja rezultata, ali nisu uspijeli iskoristiti nalet, a Cibona se u odmoru između četvrtina pribrala.

Zagrešćani na ulazku u posljednju dionicu rade veliku seriju s kojom su na kraju i prelomili utakmicu. Šibenčani nisu uspjeli zabiti koš gotovo pet minuta i kada je Ross pogodio s linije za slobodna bacanja na semaforu je bilo već velikih plus 13 za goste. Cibona je rutinski odradila završetak utakmice i zasluženo slavila na Baldekinu.

Ekipa iz Zagreba ostala je i nakon ovog kola jedina ne poražena momčad u ligi, a danas je odličan bio Dario Šarić koji je zabio 17 poena i imao 5 skokova. U sljedećem kolu Cibosi u KC Drazen Petrović dočekuju Split dok će Jolly u svojoj dvorani pokušati iznenaditi Cedevitu.