Škrljevu pobjeda nakon dva produžetka

Škrljevo je u nevjerojatnoj utakmici pobijedio domaću Hermes analiticu i napravilo je veliki korak prema direktnom plasmanu ili dodatnoj utakmici za A1 ligu. Slavlje je došlo nakon velikog zaostatka i dva produžetka.

Hermes analitica – Škrljevo 96:98 OT (26:20, 49:29, 69:54 82:82, 91:91)

Hermes Analitica: Repar 9, Kušec, Njegovan, Kožul V. 16, Kožul L. , Garafolić 14, Perković (cap) 8, Penić 15, Jukić 13, Matković, Garvanović, Rajič 21.
Škrljevo: Palčić 22, Pilat, Salamun 11, Azić, Amančić, Troskot 21, Grbić 12, Zorić 9, Bobanović, Modić 21, Perić, Velčić 3.

Domaćin je dominirao prvo poluvrijeme i malo tko je očekivao ovakav preokret. Igrači Zvonimira Mravka su na odmor otišli s 20 poena prednosti uvjereni u svoju drugu pobjedu u kvalifikacijama, pogotovo nakon katastrofalne igre gostiju u trećoj četvrtini u kojoj su dali samo devet koševa.

U trećem regularnom dijelu Škrljevo smanjuje na 15 poena, a u posljednjih deset minuta rade pravi preokret, dobivaju četvrtinu 28:13 i uspijevaju izboriti dodatno vrijeme.

U prvom produžetku ekipi Zorana Dragojevića nedostajalo je par sekundi o pobjede, ali domaćin je dalekometnim šutem anulirao zaostatak. Zato su u sljedećih pet minuta pokazali više i upisuju vrijednu treću pobjedu u kvalifikacijama.

U pobjedničkom sastavu najučinkovitiji je bio Dino Palčić s 22 poena dok su Tomislav Troskot i Marin Modić upisali koš manje. Domaćine su predvodili Julijan Rajić s 21 i Vito Kožul s 16 poena.

Škrljevo je sljedeće kolo slobodno, u utorak igraju Belišće – Hermes analitica (19:00) i Čakovec – Šibenik (20:00). Statistiku uživo utakmica moći ćete pratiti na našem portalu.