Cibona slavila na krilima Šarića u neizvjesnoj završnici

Cibona je došla do pobjede nad oslabljenim Zadrom na krilima fenomenalnog Darija Šarića koji je ubacio “career high”, 36 poena. Susret je riješen u doslovno posljednjem napadu Zadra koji je čak tri puta šutirao za pobjedu, ali bez uspjeha. Cibona je na kraju slavila 78:77.

Zadar – Cibona 77:78 (19:22, 43:39, 54:65)

Zadar: Lyons 25, Ivanov 13, Sobin 11, Ramljak 11, Dijan 5, Batur 4, Kraljević 4, Prostran 2, Bašić 2, Perić, Đugum, Lawrence.

Cibona: Šarić 36 (15 sk, 4 bl), Rozić 15, Planinić 11, Blassingame 8 (11 as), Siriščević 4, Kus 3, Jagodić-Kuridža 1, Junaković, Arapović, Mavra, Krušlin, Gabrić.

Zadar je u susret ušao bez najboljeg šutera, Marka Šutala zbog ozljede, a odmah na početku susreta ostali su i bez povratnika-štrajkaša Andrewa Lawrencea. Dok još dodamo da je Marko Ramljak igrao s ozljedom, zadrani su teško mogli očekivati povoljan rasplet. Ipak, rezultat u ovom susretu nije bio toliko bitan niti jednima niti drugima, jer teško je bilo za očekivati da Zadar može stići do pobjede od 17 poena razlike koliko mu je trebalo za drugu poziciju, bitnije je bilo skupiti čim više novaca od prodaje ulaznica za ljude iz Slavonije koji su stradali u poplavama. Zadrani su tako od prodaje ulaznica skupili 56 850 kn koje će donirati u dobrotvorne svrhe.

Što se susreta tiče, Cibona nešto bolja u prvoj četvrtini, dok je u drugoj Zadar puno boljom igrom stigao i prestigao goste iz Zagreba nakon što su zaostajali osam poena razlike. Na poluvrijeme se otišlo s četiri poena viška za Zadar.

Cibona je bila odlična u trećoj četvrtini koju su dobili s čak 15 koševa viška na krilima, danas izvanrednog i nezaustavljivog Šarića koji si je ovom partijom sigurno digao rejting uoči nadolazećeg NBA drafta. Ušli su “vukovi” u posljednju dionicu s 11 poena viška i činilo se da će bez problema doći do pobjede.

Poveli su i s 12 poena razlike osam minuta do kraja, ali je onda uslijedila serija Zadra na krilima Lyonsa koji je s dvije trice doveo zadrane na minus četiri, a zakucavanje Filipa Kraljevića i dva pogođena slobodna bacanja kapetana Ive Ivanova rezultat su poravnali na 71:71.  Nešto malo više od dvije minute do kraja, Cibona je pobjegla na 71:77 i činilo se da je tu kraj, ali Lyons pogađa novu tricu i vraća Zadar u igru, ali na kraju je on ipak ispao tragičarem jer je promašio jedno od dva bacanja, a nakon toga u zadnjem napadu Zadra prvo je promašio teško polaganje, zatim je skočio u napadu pa promašio šut. Uspio je Ramljak još jednom skočiti u napadu i šutnuti dalekometnu tricu, ali bez uspjeha pa je Cibona sretno slavila s 78:77 na krilima Šarića koji je zabio 36 poena, skočio je čak 15 puta, a podijelio je i četiri blokade.

Kod Zadra Lyons 25 uz šest skokova ali i četiri izgubljene lopte.