Cedevita i treći puta uvjerljiva protiv Zagreba

„Mi trebamo igrati što jače i bolje i pobjeđivati suparnike koji nisu na našem nivou. U našem su rangu Cibona i Zadar, a sve ostale ekipe trebali bi i moramo pobjeđivati s velikom razlikom.“ Riječi su to Tomislava Zubčića uoči utakmice sa Zagrebom, koje su igrači Cedevite pretočili u djelo i, u posljednjem kolu A1 lige za prvaka, ostvarili 13. uzastopnu pobjedu.

Bio je ovo treći sraz Cedevite i Zagreba ove sezone i treća uvjerljiva pobjeda Vitamina. Nakon finala kupa (minus 18) i 7. kola Lige za prvaka (minus 29), Mravi su se i večeras morali pomiriti s visokim porazom. Iako bez Miralem Halilovića i Tonija Brnasa, pružili su dobar otpor, posebno u prvom dijelu. No, Cedevita je bila prejaka i na kraju zasluženo i uvjerljivo slavila rezultatom 104:76.

Cedevita – Zagreb 104:76 (26:25; 46:38; 72:59)

Cedevita: Mazalin 2, Zubčić 21, Ramljak 6, Pešut 3, Babić 11 (7sk, 5as), Delaš 2, Smith 4 (8as), Suton 11, Bilan 12, Nurkić 16 (8sk), Baltić, Baždarić 16.

Zagreb: Šarac, Mileković 6 (7sk), Vuković 4, Sertić, Novačić 28 (5as), Milatić, Blajić 16 (9as), Dojkić 4, Marčinković 13, Madunić 5.

Prva četvrtina protekla je u blagoj prednosti Cedevite. S pet koševa Babića i zakucavanjem Bilana, Vitamini su u uvodu poveli 7:2. Zagreb je, ponajviše zahvaljujući Ivanu Novačiću, držao priključak i nije dozvolio Cedeviti da pobjegne na veću prednost. Četiri trice domaćina (Babić, Baždarić, Suton, Zubčić) i tri trice gosta (Marčinković, Novačić, Mileković) pridonijele se izrazito efikasnom prvom dijelu utakmice, koji je završio s minimalnim vodstvom Cedevite (26:25).

Druga dionica započela je puno nervoznije, s nekoliko neiskorištenih napada i izgubljenih lopti s obje strane. Nurkić i Zubčić su zatim vratili Vitamine na plus pet (30:25), a nedugo potom, Novačić je zakucao za novi priključak Zagreba (30:32). U 18. minuti, Zubčić je pogodio tricu, a Smith dvicu, za plus sedam Cedevite (39:32), dok se na poluvrijeme otišlo s dotad najvećih 46:38.

U nastavku, Cedevita pojačava ritam i koševima Sutona i Bilana prvi put odlazi na dvoznamenkastu prednost (55:43). Zagreb odgovara tricama Novačića, Blajića i Milekovića i u 27. minuti spušta se na minus sedam (57:64). Međutim, završnica treće dionice ipak pripada Vitaminima, koja završava 72:59 za igrače Jasmina Repeše.

Pitanje pobjednika Cedevita je riješila u 33. minuti kada je na krilima Zubčića povela 85:63. Trener Repeša je u nastavku dao priliku igračima, koji su dosad manje igrali pa su se do kraja utakmice u strijelce upisali i Lovro Mazalin i Luka Pešut.

U redovima pobjednika, prvo ime bio je Tomislav Zubčić s 21-im košem, dok su po 16 postigli Marino Baždarić (4 trice) i Jusuf Nurkić. Kod Zagreba, vrlo raspoložen bio je Ivan Novačić s 28 koševa, dok je Josip Blajić uz 16 koševa zabilježio i devet dodavanja.