Cibona slavila protiv Cedevite i osigurala ostanak u ABA ligi!

Sjajan nastup pružili su košarkaši Cibone u zaostalom susretu 23. kola ABA lige, stigla je Cedevita Olimpija pod Toranj, a Vukovi su iznenadili favorizirane goste i slavili s 93:83 te osigurali ostanak u ABA ligi!

Tijekom velike većine dvoboja ekipa Vladimira Jovanovića imala je rezultatsku prednost, sjajan je pod košem bio Darko Planinić. Uspjeli su gosti ipak do poluvremena preokrenuti na 39:41.

U nastavku smo gledali izuzetno neizvjestan dvoboj, Radovčić je bio odličan, Gnjidić mu je pomagao, a što tek reći za Ivana Novačića? U zadnjih deset minuta ušlo se u egalu, a Cibona se sredinom četvrtine tricom Marića te ubačajem Planinića odvaja na 71:66. Utakmica je riješena u posljednjoj minuti tricom Novačića, uslijedili su brzi faulovi Ljubljančana, ali Cibona je upisala i više nego zasluženu pobjedu!

Darko Planinić je ubacio 24 poena uz 6 skokova i 3 asistencije, Ivan Novačić je dodao 20 poena. Kod Cedevita Olimpije istaknuo se Perry s 23 poena.

Vukovi su večeras s linije slobodnih bacanja šutirali nestvarnih 22/22 te će u zadnjem kolu neopterećeni putovati na gostovanje kod Borca u Čačak.

Cijelu statistiku možete pogledati ovdje.