Cibona slavila u Beogradu!

Dvorana “Ranka Žeravice” u Novom Beogradu točno u podne ugostila je utakmicu 8. kola ABA lige između domaćina Mega Bemaxa i Cibone. Bio je ovo iznimno važan dvoboj za zagrebačku momčad, koja bi se pobjedom odvojila na čak tri pobjede razlike od posljednjeg Zadra, ali i dvije od Mege.

Nakon uvodne tri trice u prvoj minuti, ritam je splasnuo, a obje momčadi imale su vezane serije od 9:0, pa je tako semafor nakon 1/4 pokazivao rezultat 20:20.

Prva polovica druge četvrtine donijela je vrlu dobru igru Tonija Katića i Filipa Bundovića,  Cibona je u 12. minuti minimalno povela. Međutim, nizom grešaka, Vukovi upropaštavaju stečeno, a Mega Bemax je s par kontri, ukradenih lopti i nadasve većom energijom prvo poluvrijeme zaključio s 42:33. Uz to, velik problem bile su i po tri osobne pogreške Novačića i Prkačina.

Na početku drugog dijela Cibona podiže nivo svoje igre, tricom Bundovića u 25. minuti dolazi na -1, da bi tricom Bilinovca stigli do vodstva 48:53. Iznimno raspoloženi Bundović zatim odvodi Cibose i do najvećih +10, ali sa par grešaka i tricom Mesičeka s centra u zadnjoj sekundi 3/4 Mega je smanjila na 57:60.

U posljednjih 10 minuta gledali smo pravu ratničku borbu, u ne baš prelijepoj košarci bolje se snašla Cibona koja je upisala pobjedu rezultatom 72:76.

Najbolji pojedinac utakmice bio je briljantni Filip Bundović koji je za 23 minute ubacio 26 poena uz 9 skokova, a odličan je bio i Toni Katić s 22 poena. Kod Mege najbolji je bio Simonović s 23 poena i 8 skokova.

MEGA BEMAX : CIBONA 72:76

(20:20,22:13,15:27,15:16)