Cibona slomila otpor Splita u posljednjih deset minuta

U derbiju 6. kola A1 lige za prvaka između Cibone i Splita tanji kraj su izvukli Zagrepčani. Dobro su se mladi Splićani držali tri četvrtine, no ušli su u probleme s osobnim pogreškama i domaćini su to vrlo dobro iskoristili.

[rezultat id=405]

Nakon uvodnog ispitivanja snaga prva četvrtina je protekla vrlo izjednačeno. Momčadi su se izmjenjivale u vodstvu, igralo se koš za košem. Najveću prednost imali su Cibosi u završnici četvrtine (23:19).

Pojačali su domaćini i u nastavku (25:19), no brzo im Splićani tope prednost i vraćaju se u egal. Nije se baš osjetio nedostatak praktički jedne petorke splitskog sastava. Izgleda da mladi momci dobro koriste ukazanu priliku i poluvrijeme zaključuju s minimalnom prednošću (31:32).

Krenuli su gosti dobro i u drugom dijelu. Preko Reinholta su se malo odvojili 31:36, no brzo su Cibosi preokrenuli preko Strawberryja koji divljački zakucava za 43:38. Vratili su se Žuti u egal, no igru je napustio vrlo dobri Toni Katić zbog pet prekršaja. Ponovno je krenula igra koš za košem i četvrtina se završila s malom prednošću domaćina.

Razigrao se Jerrel Blassingame početkom posljednje četvrtine. Povezavši tri trice donio je Cibosima dvoznamenkastu prednost (60:49). Zatim i Sobin izlazi iz igre zbog pet prekršaja, mladi Bender promašuje zicer za Split a Strawberry kontrom donosi još problema gostima i Mladen Erjavec mora zvati minutu odmora.

Blassingame ponovno pogađa dva dalekometna projektila (pet od šest ukupnih u posljednjoj četvrtini) i ruši polako sve nade gostiju. Do kraja su domaćini mirno priveli utakmicu kraju. Završilo je rezultatom 79:61 u korist Cibone.

Najefikasniji u redovima Cibone bili su Blassingame s 25 poena uz šest asistencija te Andrija Žižić sa 16 poena i pet skokova. Kod Splita su se istaknuli Ivan Siriščević s 24 poena, Sobin je pridodao10 uz osam skokova.