Cibona s(p)retnija u završnici na Višnjiku

Minutu i 25 sekundi prije kraja Cibona je imala pola koša prednosti, 82:83, a Zadar je, nakon time-outa Ante Nazora krenuo u napad. Kaštropil je prilikom igre leđima izgubio loptu, Blassingame promašio tricu, ali onda sretno uhvatio odbijenu loptu i asistirao Šariću na polaganje za 82:85. Thorne je zabio oba bacanja (84:85), 35 sekundi prije kraja, a odgovornost je na drugoj strani preuzeo Strawberry. Odigrao je sve sam, izradio si šut i 15 sekundi prije kraja pogodio za 84:87.

Nazor je pozvao minutu odmora. Gosti nisu radili prekršaj, već je Delaš došao do šuta za tricu, ali nije pogodio. Uhvatio je, međutim, odbijanac i iz teške situacije pogodio za 86:87. Zadrani nisu stigli odmah prekinuti igru, nego su tek 2,7 sekundi prije kraja faulirali Žižića. Ovaj je promašio prvo pa namjerno i drugo bacanje, a skok u napadu uhvatio je Šarić i tu je priči bio kraj. Cibona je odnijela bodove s Višnjika i vjerojatno time zadarske snove o startnoj jedinici.

[rezultat id=416]

“Čestitam Ciboni na pobjedi. Bila je teška utakmica, na jednu loptu. Nisam zadovoljan pristupom. Nedostajalo je „fighta”, u odnosu na utakmicu s Cedevitom, posebno kada smo vodili. Nismo im smjeli dopustiti da se onako vrate nakon naših +9. Nismo dobro koristili male faule i dopustili smo Blassingameu da razigra i sebe i momčad. Presudila je upravo individualna kvaliteta tog igrača. Moramo se okrenuti radu i naučiti da je svaki detalj bitan, svaka lopta kao kuća”, rekao je Nazor nakon utakmice.

Nakon susreta trener Cibosa Danijel Lutz nije skrivao zadovoljstvo pobjedom: “Utakmica kakvu smo i najavljivali. Bitna za obije ekipe i pravi derbi. Kvaliteta košarke je pala u drugi plan, gdje smo mi promatrali Zadar kako igra. U drugom poluvremenu smo igrali cvršću obranu i poveli. Zadar nas je sustigao ali je završnica pripala nama. Delaš je ponovo, već tradicionalno zabio ludi šut na kraju utakmice ali je Žižić pametno namjerno promašio bacanje da Zadar ne dođe u priliku za šut. Ovo je bitna pobjeda koja nam daje veliku šansu za prvo mjesto prije doigravanja”