Cibona stotkom “pregazila” Alkar

Cibona je večeras bez ikakvih problema na domaćem terenu pobijedila sinjski Alkar rezultatom 100:55.

Premijer liga, 6. prosinca

Cibona – Alkar 100:55 (28:6, 24:13, 23:14, 25:22)

(Novačić 16p(6sk), Ross 15p, Bundović 10p(9sk) – Vučić 19p(9sk), Brown 12p(4sk))

Cibona je furiozno ušla u utakmicu, te je ponajviše zahvaljujući raspoloženom Raleyju Rossu, koji je u prvih deset minuta bio vrlo “vruć”, četvrtinu dobila ogromnom razlikom od 22 poena (28:6). U drugoj četvrtini je i dalje uslijedila napadački te obrambeno učinkovita igra Vukova, koji na predah odlaze s razlikom od čak 33 poena, Alkar je jednostavno u ovoj utakmici bio inferiorniji protivnik te je Cibona ipak prevelik “zalogaj” za sinjski ponos.

U nastavku ista priča, Cibosi i treću četvrtinu i zadnju četvrtinu završavaju u svoju korist, iako su Sinjani u završnih deset minuta odigrali puno bolje (25:22 za Cibonu).

Kod Cibone je čak šest igrača bilo dvoznamenkasto, a najefikasniji je bio Ivan Novačić s 16 poena i šest skokova te Ross s 15 poena. U redovima Alkara najbolji je bio Hrvoje Vučić s 19 poena i devet skokova te Jalen Brown s 12 poena i 4 skoka.