Zadar svladao Cedevitu, treći poraz u nizu za “vitamine”

Na Svetog Nikolu, poklon HKS-a. Pred par tisuća gledatelja u dvorani Krešimira Ćosića odigran je derbi 9. kola HT Premijer lige, između Zadra i zagrebačke Cedevite. Zadrani su pokupili darove i ostali neporaženi na domaćem terenu, dok su gosti završili sa šibom i trećim porazom u nizu u HT Premijer ligi.

U poprilično izjednačenom susretu, gosti su izvukli deblji kraj. Zadar je tako došao do istog omjera pobjeda i poraza s Cedevitom i skupio malo samopouzdanja pred susret u Beogradu, gdje će ovaj vikend odmjeriti snage s vodećom momčadi ABA lige, Crvenom Zvezdom.

Utakmica je počela vrlo agresivno s obje strane, gosti su poveli, pred kraj četvrtine Zadar je preokrenuo da bi u zadnjim sekundama četvrtine izgubili vodstvo. Izmjena vodstva obilježila je i drugu četvrtinu, uz puno promašaja s obje strane terena. Gosti su na predah otišli s 37 zabijenih poena, a zadarska ekipa je ostala u zaostatku od tri poena.

Kroz treću četvrtinu nastavljeno je ono što smo vidjeli u prvoj polovici susreta, izmjene vodstva i promašaji. Domaća i gostujuća ekipa su jako loše šutirali za tri poena, ofanzivni skokovi su odredili smjer utakmice. Cedevita je u zadnjoj četvrtini u napadu djelovala jako tupo, puno individualnih rola i nerezonskih šuteva, što je omogućilo Zadru da preuzme vodstvo. Čvrstom obranom, Zadar je obranio vodstvo i ostvario četvrtu pobjedu pod “pekom” ove sezone. Utakmica je završena rezultatom 69:63.

Domagoj Vuković je predvodio domaćine s 12 poena i sedam skokova, a u stopu ga je pratio i William Magarity koji je ubacio 11 poena i uhvatio pet skokova. Bivši igrač Zadra, Domagoj Bošnjak za goste je ubacio 19 poena i prikupio 5 skokova, a Tyler Wideman je dodao još 14 koševa.

Sve u svemu jako zanimljiv susret s puno grešaka na obje strane, Zadar je uspio izgubiti 18 lopti u ovom susretu, a Cedevita čak 20. Šut za tri poena je također bio katastrofalan, gosti su završili na 22%, a domaćini su bili nešto bolji s 25%. Ofanzivni skokovi, zajedno s čvrstom obranom bili su faktor koji je odlučio susret.

U idućem kolu Cedevita dočekuje Goricu, a Zadar ide u goste Škrljevu.