Cibona svladala Krku i pomogla Zadru

U 21. kolu ABA lige Cibona je ugostila Krku iz Novog Mesta i upisala uvjerljivu pobjedu. Iako je Krka u dobroj formi što je potvrdila prošlotjedna pobjeda protiv Cedevite, Zagrepčani su ozbiljno shvatili utakmicu i pobjedom osigurali ostanak, ali i pomogli Zadru kojem pobjeda Krke ne bi nikako odgovarala.

Uvodni dio utakmice protekao je u izjednačenoj igri, dobru dionicu odigrao je Mavra koji je Krku doveo do vodstva na poluvremenu 37:44.

U nastavak utakmice Cibona je krenula furiozno i odličnom igrom dobila treću četvrtinu sa ogromnih 36:13 čime je praktički riješila pitanje pobjednika.

Posljednja četvrtina protekla je u revijalnom tonu, a svakako veseli činjenica da je minute dobio i Roko Prkačin. Krajnji rezultat bio je 99:71 za Cibonu.

Kod domaćina najbolji pojedinci bili su Rozić sa 16 poena, a treba spomenuti i Marka Ljubičića koji je ubacio 12 poena pridodavši tome 8 skokova i 6 asistencija. Kod Krke najbolji je bio Mavra sa 14 poena.