Cibona svladala Partizan

U posljednjoj utakmici 19. kola ABA lige, Cibona je pred, prvi put ove sezone, do kraja ispunjenim tribinama dočekala Partizan. Beogradski sastav doputovao je u Zagreb oslabljen ozljedama Dragana Milosavljevića, Milenka Tepića i Nemanje Bezbradice čime su Vukovi dobili veliku priliku da ga pobjedom od barem devet razlike preskoče na ljestvici. Na kraju ipak nisu uspjeli stići razliku iz Beograda, ali su svejedno ostvarili izuzetno važnu pobjedu rezultatom 80:76.

Cibona – Partizan 80:76 (17:18, 42:29, 60:53)

Cibona: Šarić 22, Rozić 21, Blassingame 15, Planinić 12, Siriščević 7, Jagodić Kuridža 3, Junaković, Mavra, Demo, Arapović, Gabrić.

Partizan: Bogdanović 32, Lauvergne 14, Kinsey 14, Gagić 6, Musli 5, Andrić 3, Dallo 2, Milutinov, Šalić, Aranitović, Bezbradica.

Cibona je furiozno ušla u utakmicu i nošena hukom s tribina povela 10:4 nakon trice Jerela Blassingamea, a u idućem napadu Partizana Bogdanu Bogdanoviću je sviran aut na što je gostujući strateg Duško Vujošević ‘poludio’ i došetao do centra te dobio tehničku, a odmah potom i isključenje. Dario Šarić pogađa sva tri slobodna bacanja i Cibona je već u četvrtoj minuti došla na željenih plus devet.

No, nakon toga Partizan je zaigrao zonsku obranu na koju Cibona nije imala odgovor te Partizan predvođen Bogdanovićem radi seriju 10:0 i na kraju prve četvrtine gosti minimalno vode.

U drugoj četvrtini pri vodstvu Partizana od tri razlike Dejan Musli promašuje bacanja i Cibona radi novu veliku seriju predvođena rastrčanim Blassingameom koji fantastično probija prvu liniju Partizana i asistira suigračima, ponajviše kapetanu Marinu Roziću koji je u prvom dijelu zabio 14 poena.

Partizan novom tricom Bogdanovića smanjuje na minus šest, ali potom kreće fenomenalna igra Šarića koji izluđuje Partizanove centre skačuči u napadu i poentirajući. Maestralni Šarić već je do poluvremena ubacio 14 poena i uhvatio 10 skokova i time odveo svoju momčad do prednosti od 13 razlike na poluvremenu.

U trećoj četvrtini nakon odlaska na maksimalnih plus 14, sve je pošlo naopako za Vukove, Šarić je dobio četvrtu osobnu pogrešku i nizom upitnih sudačkih odluka Partizanovi igrači stalno šutiraju slobodna bacanja i primiču se na samo minus dva. Odlično je u drugo poluvrijeme ušao Terrence Kinsey, ali je prilikom jednog šuta doskočio na nogu Darka Planinića i s bolnom grimasom izašao s parketa, ali se ubrzo vratio. Cibona je ipak nakon uzastopnih koševa Planinića ponovo ušla u dobar ritam i nakon treće četvrtine vodila je 60:53.

U posljednju dionicu ponovo bolje ulaze gosti i dolaze do izjednačenja, potom se igra koš za koš dok tricom novu seriju od 8:1 Vukova nije započeo Rozić tricom, a završio također tricom Šarić, i to u lice Lauvergnea.
No Francuz mu ipak u sljedećem napadu vraća na isti način i u zadnjih 40 sekundi Vukovi ulaze s plus 4. Potom Blassingame zabija ulaz, Bogdanović uzvraća s brzom trojkom i priču zaključuje igrač utakmice Šarić sa slobonim bacanjem.

Još jednu veliku utakmicu odigrao je Šarić zabivši 22 poena i uhvativši 12 skokova unatoč problemima s osobnim pogreškama, kapetan Rozić dodao je 21 poen uz pet skokova. Kod Partizana je još jednu maestralnu utakmicu odigrao Bogdanović koji je bio prvo ime susreta s 32 postignuta koša, a tome je pridodao pet asistencija i četiri skoka.

Velika pobjeda za sjajne Vukove koji su još jedan korak bliži Final Fouru.