A2 Jug: Vodeći dvojac uvjerljiv na gostovanjima

A2 liga Jug ovog nam je vikenda ponudila novih pet dvoboja. Vodeća Ribola-Kaštela i drugoplasirana Sonik Puntamika ubilježili su uvjerljive gostujuće pobjede, a vrijedne domaće pobjede upisali su košarkaši Jazina, Mislava i Sukošana.

Cetina – Ribola-Kaštela 67:96 (16:18; 30:49; 46:76)

Cetina: Dukić 9, Svalina, Macan 13, Šipić 6, Vukas 2, Dukić, Žaper, Grizelj, Bilobrk 13, Knezović-Žuro, Jadrijević-Tomas 6, Ćurković 18.

Ribola-Kaštela: Klarica 23, Odak 2, Rašetina 12, Biočić 9, Špralja, Pruže 2, Režić 21, Bender 7, Žižić 14, Blažević, Bilobrk 6.

U dvoboju posljednje i prvoplasirane momčadi prvenstva gosti iz Kaštela već su i prije početka susreta upisali nova dva boda. S tom mišlju nešto su opuštenije nego inače ušli u susret, što je motivirani domaćin iskoristio za samo -2 (16:18) nakon prvih deset minuta. Ipak, u nastavku je susreta kvaliteta gostiju došla do izražaja, brzo su razliku digli na dvije znamenke, potom i na preko 30 poena prednosti, da bi na koncu slavili sa konačnih 67:96.

Kod Kaštelana najraspoloženiji bili su Luka Klarica s 23 poena i Stipe Režić s 21, dok je kod domaćina najiskusniji Joško Ćurković ubacio 18.

Jazine – Trogir 90:77 (21:20; 47:43; 68:62)

Jazine: Čiklić 20, Jeličić 2, Bulić 14, Rutar, Atelj 15, Krstić, Mlinar 17, Banović, Šipić 8, Pehar 7, Vladović 7.

Trogir: Ševo, Barać 4, Beljan, Jurić 13, A. Bilić 12, Mihaljević 6, I. Bilić 9, Roso, Šipić 31, J. Bilić 2.

Iako su bili u prednosti kroz cijeli susret, košarkaši Jazina nikako nisu uspijevali slomiti goste iz Trogira. Prednost su domaćini gradili kroz čitav susret, ali Trogirani su se uvijek nekako uspijevali držati na razumnom zaostatku, da bi posustali tek u završnici susreta.

Kod domaćina Roko Čiklić je ubacio 20 poena, a Frano Mlinar 17. Kod gostiju se s 31 ubačajem istaknuo Dino Šipić, dok je drugi strijelac lige Antonio Bilić zaustavljen na za njega skromnih 12 koševa.

Mislav – Solin 84:77 (11:33; 38:45; 58:59)

Mislav: Mamić 13, Biuk, Josipović, Jeličić, Galić 9, Petrašić 8, Maras 8, Delaš 4, Šustić 2, Glavinić 25, Šarac 1, Dajak 14.

Solin: Bralić 3, Vuković 15, Oršulić 12, Cvitanović, Baković 8, Milanović 10, Krezo, Kapitanović, Širić 10, Bulić, Lozančić 19.

Iako su košarkaši Solina sjajno ušli u susret i nakon deset minuta vodili čak 11:33, domaći su košarkaši u idućih dvadesetak minuta lagano stizali zaostatak, da bi u posljednjoj četvrtini konačno i prešli u vodstvo i otišli do pobjede 84:77, koja ih je odmaknula s dna ljestvice i bodovno izjednačila upravo sa Solinom.

Najiskusniji košarkaši predvodili su obje momčadi, Josip Glavinić s 25 poena domaće, a Tomislav Lozančić 19 kod gostiju.

Sukošan – Omiš Galeb 89:79 (17:21; 34:36; 59:51)

Dijan, Mrkić 12, Kovačević, Knežević 5, Bašić 12, Dević 7, Dražević 2, Jelenković, Perić 8, Jurica 19, Vraneš 10, Špaleta 14.

Omiš Galeb: Bačak 2, Babić 21, Ćosić, Lozančić 5, Zadro 2, Vuko 22, Matijević, Džapo 21, Kaliterna 4, Radoš 2.

Pobjedom nad Omiš Galebom, košarkaši Sukošana stigli su do šestog ovosezonskog slavlja i osigurali svoju poziciju u gornjem dijelu ljestvice. Iako su bili u zaostatku u prvom poluvremenu, vrlo dobro su Sukošanci odigrali treću četvrtinu i prednost stečenu u istoj zadržali do kraja susreta.

Do pobjede je domaćine vodio Marko Jurica s 19 koševa, a kod gostiju su se istaknuli Martin Vuko s 22 i Josip Džapo s 21 poenom.

Dubrovnik – Sonik Puntamika 65:102 (15:20; 31:45; 45:76)

Dubrovnik: Šeparović 5, Vidović, Radulović 5, Dubelj 11, Meštrović 10, Marin 10, Katić 2, Habul 3, Raguž 2, Kotlar, Kušt 17.

Sonik Puntamika: Segarić 8, Anđelić 6, Bašić 4, Šoba, Bulić 28, Marin 5, Mileta 2, Dražović 13, Jadrijev 4, Longin 1, Glavan 7, Zrnić 24.

Dubrovčani su u Gospinom polju uvjerljivo poraženi od Sonik Puntamike i tako ubilježili svoj deveti ovosezonski poraz, dok je zadarska momčad ubilježila i devetu pobjedu. Od samog početka gosti su uspostavili inicijativu i do kraja utakmice samo povećavali svoje vodstvo do konačnih 65:102.

Josip Bulić s 28 i Marin Zrnić s 24 poena predvodili su Puntamičane, dok je kod Gospara Josip Kušt ubacio 17 koševa.